Nemohla se zbavit kašle, ale myslela, že jde jen o nachlazení. Kdyby ale nenavštívila lékaře, zemřela by

Když nepřestávala kašlat, rozhodla se šestnáctiletá dívka vyhledat lékaře. Myslela si, že je jenom nastydlá a nemůže se toho zbavit. Jenže realita byla mnohem krutější.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Stalo se obehraným klišé, když si lidé přejí k nejrůznějším příležitostem zejména zdraví. Ale nakonec každý zjistí, že právě zdraví je opravdu to nejcennější, co člověk může mít. Když šestnáctiletou dívku začal trápit kašel, myslela si, že se nachladila a má běžnou virózu nebo infekci dutin. Když vyrazila s otcem k lékaři, domnívali se, že po rutinní prohlídce odejdou s receptem na léky. Netušili, že se jejich životy v následujících hodinách obrátí vzhůru nohama.

Lékaři jim řekli děsivou diagnózu

Od lékaře se totiž domů Shayla Mitchellová s otcem nevrátila. Putovali rovnou na nemocniční oddělené dětské onkologie. Lékaři dívku vyšetřili a zjistili, že má velký nádor v hrudníku, který způsobil kolaps plíce. Léčba rakoviny ve čtvrtém stádiu nebyla vůbec snadná. Dívka během dvou let prodělala chemoterapii, operaci srdce, implantovali jí kardiostimulátor, transplantovali kostní dřeň a podávali transfuze krve. Zdálo se ale, že nemoc neustupuje a Shayla už se začínala bát, že nepřežije.

dcerou žil Tom Mitchell sám. Snažil se být neustále s ní, ale také musel hodně pracovat, aby mohl zaplatit nákladnou lékařskou péči. Někdy neměl ani na benzín nebo nájem. Jenže nemoc postupovala a medicína na ni byla krátká. Lékaři otce upozornili, že se blíží krutý konec. Byl zdrcený. Když uviděl v obchodě indiánský náramek, koupil ho a dal dceři. Pořídil si ten samý, aby věděla, že s ní bude navždy. O špatné prognóze věděla.

Po letech se vrátil do boxerského ringu

Bylo to srdcervoucí a vyčerpávající, když otec se Shaylou mluvili o blížícím se konci. „Položil jsem jí ruce na obličej a podíval se jí hluboko do očí. Moje holčička bojovala s tím zlem statečně a silně, byla tak unavená, a přesto tak statečná. Když jsem se na ni díval, něco jsem si uvědomil. Celou tu dobu byla statečná ne kvůli sobě, ale kvůli mně,“ popisuje jedny z posledních okamžiků, které s dcerou prožil. Bylo to vyčerpávající a nikdo by si neměl projít tím, co zažil Tom.

It’s an interesting thing; losing a child. Time definitely does not heal ALL wounds. I still haven’t gotten over it. I…

Zveřejnil(a) Tom Mitchell dne Úterý 28. ledna 2014

V posledních dnech života dcery se bývalý boxer Tom vrátil do ringu, aby se utkal v charitativním zápase a získal peníze pro nadaci, která mu během těžkých dvou let, kdy se staral o Shaylu, pomáhala s financováním životních nákladů. Byl sice poražen, ale získal téměř půl milionu korun. O několik dní později Shayla zemřela. Přestože Tom věděl, že se to stane, byl zdrcený. Později založil nadaci na pomoc rodinám s malými dětmi, které bojují s rakovinou.

Jakých charitativních počinů byste se zúčastnili?

Zdroj: PokePoke
Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Luštěniny ani kyselé zelí nemusí nadýmat. Klíč je ve správné přípravě
Události247.cz
Události247.cz
Špatná zpráva pro Putina: Tisíce Rusů si dobrovolně volají s Ukrajinci a prosí je o pomoc
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Babská rada nad zlato: Nápoj se skořicí a zázvorem pročistí střeva během 3 dnů. Kromě toho začne ubývat tuku na břiše
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč je ženám pořád zima? Pro zimomřivost je více předpokladů, problém spočívá v hormonech