Nemohla se zbavit kašle, ale myslela, že jde jen o nachlazení. Kdyby ale nenavštívila lékaře, zemřela by

Když nepřestávala kašlat, rozhodla se šestnáctiletá dívka vyhledat lékaře. Myslela si, že je jenom nastydlá a nemůže se toho zbavit. Jenže realita byla mnohem krutější.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Stalo se obehraným klišé, když si lidé přejí k nejrůznějším příležitostem zejména zdraví. Ale nakonec každý zjistí, že právě zdraví je opravdu to nejcennější, co člověk může mít. Když šestnáctiletou dívku začal trápit kašel, myslela si, že se nachladila a má běžnou virózu nebo infekci dutin. Když vyrazila s otcem k lékaři, domnívali se, že po rutinní prohlídce odejdou s receptem na léky. Netušili, že se jejich životy v následujících hodinách obrátí vzhůru nohama.

Lékaři jim řekli děsivou diagnózu

Od lékaře se totiž domů Shayla Mitchellová s otcem nevrátila. Putovali rovnou na nemocniční oddělené dětské onkologie. Lékaři dívku vyšetřili a zjistili, že má velký nádor v hrudníku, který způsobil kolaps plíce. Léčba rakoviny ve čtvrtém stádiu nebyla vůbec snadná. Dívka během dvou let prodělala chemoterapii, operaci srdce, implantovali jí kardiostimulátor, transplantovali kostní dřeň a podávali transfuze krve. Zdálo se ale, že nemoc neustupuje a Shayla už se začínala bát, že nepřežije.

dcerou žil Tom Mitchell sám. Snažil se být neustále s ní, ale také musel hodně pracovat, aby mohl zaplatit nákladnou lékařskou péči. Někdy neměl ani na benzín nebo nájem. Jenže nemoc postupovala a medicína na ni byla krátká. Lékaři otce upozornili, že se blíží krutý konec. Byl zdrcený. Když uviděl v obchodě indiánský náramek, koupil ho a dal dceři. Pořídil si ten samý, aby věděla, že s ní bude navždy. O špatné prognóze věděla.

Po letech se vrátil do boxerského ringu

Bylo to srdcervoucí a vyčerpávající, když otec se Shaylou mluvili o blížícím se konci. „Položil jsem jí ruce na obličej a podíval se jí hluboko do očí. Moje holčička bojovala s tím zlem statečně a silně, byla tak unavená, a přesto tak statečná. Když jsem se na ni díval, něco jsem si uvědomil. Celou tu dobu byla statečná ne kvůli sobě, ale kvůli mně,“ popisuje jedny z posledních okamžiků, které s dcerou prožil. Bylo to vyčerpávající a nikdo by si neměl projít tím, co zažil Tom.

It’s an interesting thing; losing a child. Time definitely does not heal ALL wounds. I still haven’t gotten over it. I…

Zveřejnil(a) Tom Mitchell dne Úterý 28. ledna 2014

V posledních dnech života dcery se bývalý boxer Tom vrátil do ringu, aby se utkal v charitativním zápase a získal peníze pro nadaci, která mu během těžkých dvou let, kdy se staral o Shaylu, pomáhala s financováním životních nákladů. Byl sice poražen, ale získal téměř půl milionu korun. O několik dní později Shayla zemřela. Přestože Tom věděl, že se to stane, byl zdrcený. Později založil nadaci na pomoc rodinám s malými dětmi, které bojují s rakovinou.

Jakých charitativních počinů byste se zúčastnili?

Zdroj: PokePoke
Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články