Dívka s Downovým syndromem boří zažité stereotypy. Vyrostla z ní světová modelka, která svou krásou ovládla internet

Děti s Downovým syndromem nejsou jen tajemnými bytůstkami uzavřenými do sebe. Mohou být i pravým opakem jako Kennedy Garcia.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Děti s Downovým syndromem lze obvykle rozpoznat na první pohled. Nepotýkají se totiž jen s odlišným vzhledem (nejvýraznějším znakem jsou tzv. mongolské oči), ale i s potížemi ovládat vlastní tělo. Nemusí však být odsouzeny k doživotní ústavní péči. Teenagerka Kennedy Garcia dokazuje, že to jde i jinak. I když musela vynaložit opravdu obrovské odhodlání, její cestu by jí dnes mohl závidět opravdu každý.

Neobyčejné dítě s mnoha problémy

Když se Kennedy Garcia narodila, nebyl Downův syndrom jejím jediným problémem. Musela se potýkat také s leukémií a s postižením páteře, jehož korekce si vyžádala více než 30 operací. Všechno však nesla statečně, její blízcí dodnes vzpomínají na to, jak pozitivní postoj k životu po celou dobu měla. A to i ve chvíli, kdy byla velice nemocná a musela překonávat opravdu velké bolesti, což určitě nebylo vůbec nic jednoduchého.

Bohužel s Downovým syndromem se často pojí i mentální postižení, a to od velmi mírných poruch až po středně těžké retardace. Realizace sebe sama tak bývá pro mnoho „Dowňáčků“ téměř nemožná. Ani to však Kennedy Garciu neodradilo. Rozhodla se totiž, že se stane modelkou a herečkou. A opravdu se jí to povedlo. Ve všech rolích vypadá zcela přirozeně a je vidět, že si pozornost okolí skutečně po všech stránkách užívá.

Kennedyina kariéra nabrala na obrátkách

Její matka říká, že přehlídková mola i oči kamer milovala už odjakživa. Poprvé se na módní přehlídku dostala už v šesti letech. Nejdříve jen on-line. Od menších obchodů s oblečením dostala vybrané modely a zpátky jim poslala fotografie, na nichž se do nich oblékla. Rodiče jí brzy založili také instagramový účet, tehdy jí bylo jen deset let. Netušili však, že si jí díky němu všimnou i opravdu „velké ryby.“

A to konkrétně společnost American Girl, která v Americe působí již od roku 1986. Šlo o opravdovou výzvu, jež se navíc odehrávala v Los Angeles. Ale ani tehdy se Kennedy nezalekla a pustila se do fotografování s obrovskou vervou. Její matka doslova říká, že „milovala každou vteřinu“ a později se díky nabytým zkušenostem odrazila ve své kariéře ještě mnohem výš. A dost možná jí v tom pomohla i další její záliba.

Po operaci páteře začala s tancem

Ještě předtím, než se vrhla do vod modelingu, totiž Kennedy Garcia vsadila na docela jiný koníček – tanec. Začala s ním už v pěti letech. A to ihned poté, co jí to její nemocná a v té době již úspěšně odoperovaná páteř dovolila. Na tanečním poli získala spoustu přátel a nebála se dokonce ani účasti v soutěžích. Právě tanec byl pro ni oním klíčovým zážitkem, který ji neustále tlačil dopředu a umožňoval překonávat vlastní hranice.

Musela se totiž stále rozvíjet a posouvat své schopnosti dál a dál. Přizpůsobovala se a zlepšovala, což jí později pomohlo i v kariéře modelky. Bez značné podpory rodiny a jejích nejbližších přátel by to však rozhodně nešlo. I sama Kennedy říká, že jenom díky nim je dnes právě tam, kde je. Cítila se podporovaná a milovaná a právě na takových základech mohla začít stavět ze všeho nejlépe.

Podpora přichází i zvenčí

Její instagramový účet je dnes velmi populární. Sleduje ho přes 125 000 lidí a další stále přibývají. Přítomné fotografie i videa dokazují, že Kennedy Garcia rozhodně nemá nudný život. Koneckonců, prošla se už i po červeném koberci v Hollywoodu. A aktuálně překonává novou životní metu se svým věrným přítelem. I na takových fotografiích jí to opravdu moc sluší a my doufáme, že se jí tak skvěle bude dařit i dál.

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 610 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Ekvitermní regulace vytápění má spoustu předností
Události247.cz
Okamura ostře proti Babišovi, označil ho dokonce za zrádce
JakZdravě.cz
Aby vám nepadaly!
VědaŽivě.cz
Prdíte před svojí polovičkou? Pokud ne, tak byste měli. Důvod vás překvapí