12letá dívka zemřela kvůli výzvě na TikTok. Spočívala v tom, že se měla dusit do bezvědomí a zase se probrat

Sociální sítě mohou být velice nebezpečným místem, a to zejména pro děti. Důkazem toho je případ malé holčičky, která doplatila na to, že se snažila splnit naprosto nesmyslnou výzvu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Spousta rodičů často nemá přehled o tom, co jejich děti na sociálních sítích dělají. Tito lidé žijí pravděpodobně v domnění, že jejich potomky zde nemůže čekat nic nebezpečného. Opak je však pravdou a právě na těchto platformách se velice často může skrývat veliké nebezpečí, které může ohrozit i zdraví a život dítěte. Velikým problémem bývá i sdílení různých výzev, které mezi sebou mladí plní.

Dívka byla samotářka

Tato malá dívka často trávila svá odpoledne sama u svého počítače. Ve škole se s ní skoro nikdo nebavil, a když ano, tak se jí spíše posmíval. Byla také od spolužáků často šikanována pro svou povahu, jelikož byla často zamlklá a uzavřená do sebe. Svůj volný čas proto netrávila s kamarády, ale doma ve svém pokoji, kde si našla přátele skrze sociální sítě. S těmito lidmi si rozuměla o něco více, a tak s nimi trávila většinu svého času. Často se pak také stávalo, že u svého počítače a mobilu sedávala dlouho do noci.

Děti sdílely různé výzvy

Dívka se svými přáteli na sociálních sítích často trávila čas tak, že mezi sebou sdíleli různé výzvy. Ten, kdo byl k výzvě vyzván, musel splnění úkolu vždy natočit a sdílet s ostatními, aby bylo jasné, že jej opravdu splnil. Mezi těmito výzvami se objevovaly vtipné věci, ale i velice nebezpečné úkoly. V jednu dobu začala být populární takzvaná výzva udušení, která se řadí mezi ty nejvíce nebezpečné.

Dívka byla vyzvána

Jednoho dne této dívce přišla od její kamarádky ze sociální sítě právě tato výzva. Principem této výzvy bylo, že dotyčný, jenž tento úkol plnil, se musel udusit do bezvědomí a opět se probrat. Používala se k tomu klasická oprátka, kterou používají lidé, kteří si chtějí sáhnout na život. Dívka tuto výzvu splnila a natočila ji pro své přátele, jako zázrakem se nic nestalo. Její přátelé byli nadšení a po pár dnech ji k tomu samému vyzvali znovu.

pevné bílé špinavé lano iZdroj fotografie: Pixabay

Výzva byla dívce osudná

I na druhý pokus vše dopadlo dobře, což se dalo považovat za malý zázrak. Dívčini přátelé samozřejmě neměli dost, a tak chtěli toto představení vidět i na třetí pokus. Dívka se tedy odhodlala natočit tuto nebezpečnou hru i tentokrát. Bohužel při tomto pokusu vše nevyšlo správně a dívka nestihla uvolnit oprátku včas. Výsledkem tohoto neštěstí bylo úmrtí této dívky na udušení. Její zdrcení rodiče si vše prohlédli na videozáznamu, který později předložili policii jako důkaz pro zahájení trestního stíhání proti sociální síti.

Co si myslíte o těchto šílených výzvách?

Zdroj: NewYorkPost
Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články