Dítě proměnilo 8hodinový let v noční můru. Frustrovaní pasažéři jeho řádění zachytili na video, rodičům na chování nepřipadá nic špatného

Dlouhý let letadlem se pro cestující stal peklem. Zdrojem všech nepříjemností bylo dítě, které svým chováním obtěžovalo všechny kolem.

Malá slečna v letadle i Zdroj fotografie: iStock
                   

Dlouhé lety nejsou nic příjemného. Lidé jsou nekonečné hodiny namačkaní v těsných sedadlech, do úzkých uliček sotva nasoukají nohy a protáhnou si tělo maximálně při cestě na toaletu. Každý, kdo před sebou má takovou cestu, se modlí, aby vedle něho nebo v blízkém okolí neseděl rodič s dítětem. To totiž dokáže let posunout na úplně jinou, horší úroveň. Přesvědčili se o tom i pasažéři letu z Německa do Spojených států.

Bude stačit tablet a Wi-Fi

Cestující měli před sebou 8 hodin, během kterých letadlo překoná Atlantský oceán. Už při nástupu se jistě téměř každý těší na opuštění paluby o pár tisíc kilometrů dále. Obzvláště, když uloží příruční zavazadlo, usedne, připoutá se, rozhlédne se po letadle a zaregistruje aktivní dítě, které se svou matkou sedí nedaleko. Možná si s pořádnou dávkou naděje pomyslí, že se rozjívená ratolest uklidní, až začne stroj startovat po dráze.

Pasažéři letu do Ameriky však takové štěstí neměli. Newyorský umělec Shane Townley natočil, jak 3leté neposlušné dítě jejich osmihodinový let proměnilo v noční můru. Letušku společnosti Lufthansa matka dítěte sice původně ubezpečovala, že se její neukázněný potomek zklidní, jakmile dostane tablet a v letadle se připojí na Wi-Fi. Jenže se přepočítala, internet nefungoval, a tak cestující čekalo peklo.

Hodiny ubíhaly a dítě neztrácelo energii

Od začátku cesty dítě hlasitě křičelo, pobíhalo v uličkách, lezlo po sedadlech a bouchalo do stropu. Jeho matce možná bylo trapně, ale nezasáhla. „Uklidni se, zlatíčko,“ byl její jediný pokus o utišení dítěte, ale marný. Občas se zdálo, že se cestující konečně dočkají vytouženého klidu, protože dítěti docházejí síly. Jenže to byl mylný předpoklad, hodiny ubíhaly a nic se nezměnilo. Energie dítěti nedošla, jen frustrace pasažérů narůstala.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Moc toho nezmohly ani letušky. Nebylo zřejmé, zda dítě má nějaké problémy s chováním, přinejmenším matka spolucestujícím nic o jeho zdravotním stavu nesdělila. Zvláštní je, že ho ani nějak razantněji nezklidnila. Když letadlo konečně přistálo v New Jersey, lidé si s úlevou uvědomili, že utrpení je u konce. „To byla noční můra, 8 hodin křiku,“ řekl jeden z vystupujících cestujících. Oprávněně si mohli stěžovat letecké společnosti.

Matka s tím skoro nic nedělá

Německý dopravce, který let zajišťoval, se k tomu nechtěl vyjadřovat, aby zachoval důvěrnost zdravotního stavu dotyčné osoby. Pouze dodal, že personál se snažil zajistit pohodlí cestujících a podpořil matku. Townley nahrál video na sociální sítě s názvem: Démonické dítě křičí a běhá po letadle celých 8 hodin. Noční můra letu. „Toto dítě běhá a křičí během celého letu. Matka nedělá nic, aby ho zastavila,“ napsal k příspěvku.

U videa jsou tisíce komentářů. Někteří diskutující uvedli, že pokud jsou děti nevychované a rodiče je neumějí zklidnit, neměli by s nimi cestovat letadlem. „Jestli to začalo před letem, mělo letadlo popojet zpět k terminálu a vykopnout dítě a jeho rodiče. Takové chování je prostě nepřijatelné,“ napsal jeden z komentujících. Jiní se však matky zastávali, dítě mělo pravděpodobně nějakou poruchu chování a ona s tím nemohla nic dělat. Natáčení videa bylo neetické.

Jak byste reagovali, kdybyste byli pasažéry tohoto letu?

Zdroj: Insider
Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články