Žena se rozhodla pracovat s čerstvě narozeným dítětem. Její rozhodnutí vyvolalo mnoho diskuzí

Žena se rozhodla, že bude chodit do práce i se svou novorozenou dcerkou, aby nepřišla o práci a potřebné peníze. Její zaměstnavatel jí v tomto vyšel vstříc.

i Zdroj fotografie: S vědomím Melody Jett Blackwell
                   

V České republice mohou být matky se svými dětmi doma až do čtyř let jejich věku. Máme jednu z nejdelších rodičovských dovolených v Evropě. Výhodou je, že se matky mohou naplno věnovat výchově svých dětí. Všude ve světě tomu tak ale není. Své by o tom mohla vyprávět Melody Jett Blackwell z USA.

Žena pracovala až do porodu

Zatímco u nás nastávající maminka nastupuje na mateřskou dovolenou šestý týdnů před porodem, v USA taková praxe zavedená není. Tam je běžné pracovat až do porodu, žádné úlevy neexistují i přes to, že žena pracuje třeba v chemické laboratoři. To se Melody Jett Blackwell naštěstí netýkalo. Svou práci v kanceláři hravě zvládala i s rostoucím bříškem. Ještě den před porodem pracovala a nazítří večer už držela v náručí svou novorozenou dcerušku.

Mateřská dovolená v USA je krátká

Se svým miminkem může novopečená maminka v USA doma pobýt šest týdnů v rámci mateřské dovolené, kdy je jí vypláceno 100 % platu. Některé firmy nabízejí zajímavé benefity v podobě dalších týdnů navíc. Bohužel to nebyl případ Melody Jett. Když bylo její dcerce šest týdnů, stála před rozhodnutím, co teď. Její rodina peníze potřebovala, nemohla si dovolit platit drahé jesle. Rozhodla se tedy jít do práce a brávat si s sebou i kojenou dcerku. Měla velkou výhodu, že na to její zaměstnavatel přistoupil a neviděl v tomto žádný problém.

iZdroj fotografie: Pixabay

Maminkou i daňovou poradkyní

Melody Jett si myslí, že by více zaměstnavatelů mělo přistoupit na to, aby si do práce ženy mohly brát své děti. S velmi malým dítětem, je-li hodné, je možné zvládat práci i péči o miminko, která spočívá především v kojení a přebalování. Melody Jett tak neztratila kontakt s kolegy ani s dítětem, nepřišla o své zaměstnání ani o peníze, protože finance jsou pro ni a manžela velmi důležité. V současné době, kdy se vše zdražuje, je zabezpečení rodiny podstatné.

Jak dlouho jste byli doma se svým dítětem?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ta díra tam není jen tak. Hospodyňky, které chtějí být v kuchyni efektivní, ocení hned 2 využití
Události247.cz
Události247.cz
Ve městech se začínají objevovat skupiny lidí, které mohou být pro bezpečí Čechů kritické
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Rajčata působí na plíce zdravých i nemocných. Skoro nikdo si neuvědomuje, jaké bohatství se v nich ukrývá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kruhy v obilí –⁠ jaká je jejich historie a co za nimi doopravdy stojí. Existují svědci, kteří z místa viděli odlétat podivný objekt