Tříleté dítě každou noc slyšelo hlasy. Když rodiče zjistili, že si nevymýšlí, vyděsili se k smrti

V dětském pokoji svého syna rodiče pátrali po tajemném hlase, který na dítě mluvil. Začali si uvědomovat, že nejde jen o hlas, ale ten cizí člověk je také vidí. Byli šokovaní.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Noční můrou pro každého rodiče je představa, že by se jeho dítě mohlo ocitnout v nebezpečí. Velmi snadno se to může stát realitou, i když jste udělali maximum pro to, aby potomek byl v bezpečí. Ani postel v dětském pokoji totiž nemusí být místem, kde dítěti nic nehrozí. Přesvědčili se o tom rodiče 3letého chlapce Jay a Sarah. Dítě si jim stěžovalo, že v noci slyší podivné hlasy. Nebrali to ale moc vážně.

Hlas, který mluvil, nebyl výplodem fantazie

Chlapec rodičům vyprávěl, že na něj v noci někdo mluví. Brali to na lehkou váhu. Přikládali to jeho velmi bujné fantazii anebo živým snům, které si pletl s realitou. Přeci jen je to 3leté dítě a může si vymýšlet spoustu příběhů. Když ale jednou v noci šel spící dítě otec zkontrolovat, vyděsil se téměř k smrti. V jeho pokoji opravdu někdo mluvil. „Probuď se děťátko, hledá tě tatínek,“ uslyšel.

Manžel to okamžitě řekl své ženě. Hned šla do dětského pokoje. „Podívej, někdo přichází,“ řekl hlas, který nebyl výplodem ničí fantazie. Jakoby někdo viděl, co se v pokoji děje. Začali pátrat, odkud podivná slova vycházejí. Nakonec zjistili, že z dětské chůvičky. Někdo se do ní naboural a ovládal ji na dálku prostřednictvím počítače nebo mobilu. Přestože jde o zařízení, které by mělo přispět k bezpečnosti dítěte, nemusí to tak vždy být.

Nevíte, kdo vás může sledovat

Kvalitní dětské chůvičky už dávno nejsou jen tuctovým zařízením, které přenáší zvuk z pokoje do pokoje. Jde o vyspělé sledovací systémy, jež přenášejí obraz i zvuk, a dají se ovládat aplikacemi přes internet. Vyděšení rodiče chůvičku vypnuli a svůj příběh sdíleli na sociálních sítích, aby varovali ostatní rodiče. Cizí člověk může dítě sledovat, i když si naivně myslíte, že je na tom nejbezpečnějším místě na světě – doma.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Není jasné, proč se hacker napíchl na chůvičku v domě Jaye a Sarah. Každopádně to není dobrý pocit, když víte, že máte doma dětskou elektronickou chůvičku, na kterou se může napojit někdo cizí. Může vás odposlouchávat, a dokonce i sledovat, co se u vás doma děje. Pokud nemáte moc zkušeností s domácími technickými zařízeními, poraďte se raději s odborníkem. Nevíte totiž, kdo vás může sledovat.

Co říkáte na nebezpečí číhající v chůvičkách?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články