Dítě koplo míč na vedlejší zahradu. Sousedský spor vyeskaloval natolik, že rodina musela zaplatit 1,8 milionu korun

Se svými sousedy měla rodina problémy už od chvíle, kdy se nastěhovali. Nevraživost se stupňovala, až přerostla v bizarní tahanici, která skončila před soudem.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vztahy mezi sousedy bývají zbytečně vyhrocené, i když v podstatě o nic moc nejde. Banální lapálie kvůli úklidu listí, které spadlo ze stromu odvedle, nebo ohavné kůlně, která vyrostla u plotu, případně kvůli nepříjemnému řevu cirkulárky, jsou často příčinou toho, že spolu sousedé roky nemluví nebo si dělají drobné naschvály. Jedna sousedská pře ale přerostla do neuvěřitelných rozměrů a skončila před soudem. Za všechno mohl obyčejný míč.

Sousedé nechtěli zakopnutý míč vrátit

Potíže se sousedy měli rodiče pětatřicetiletého Chaima Adlera, kteří žijí ve čtvrti Golders Green na severu Londýna už asi 40 let, v podstatě od chvíle, kdy se do bytu ve vedlejším domě přistěhovali. Starší manželé Bergsonovi si totiž stěžovali na kde co. Jednou si podle webu DailyMail kopal Chaimův malý syn s míčem a ten přeletěl plot až na jejich zahradu. Poprvé ho vrátili, ale jakmile se to stalo podruhé, balon prostě zabavili.

Muž nese nákup

Jeho sousedé mu neustále otravují život. Rozhodl se jim pomstít tím nejlepším možným způsobem

Otec plačícího chlapce, na kterého prý manželé navíc nevybíravě křičeli, to tak nehodlal nechat být. Rozhodl se, že si pro míč dojde sám. Rozzlobený vtrhnul na zahradu a dožadoval se jeho vrácení. Jenže narazil a dojít mělo i k drobné strkanici. Bergsonovi totiž Chaima vykazovali ze svého pozemku a později i ze dveří bytu, ale bez balonu nechtěl odejít. „Ale v tom domě bydlí i moje teta a ta mi vstup na jejich zahradu povolila,“ tvrdil webu Chaim.

Soudní tahanice ho zatím stála 1,8 milionu korun

Poněkud bizarní problém s míčem skončil u soudu. Bergsonovi se totiž domáhali odškodnění za neoprávněné vniknutí na pozemek i do bytu. Podle serveru Express soud sice uznal, že Chaima sousedé vyprovokovali, nicméně reagoval nepřiměřeně a jeho chování bylo agresivní a ohrožující. Takže byl uznán vinným a musí uhradit odškodné. Jeho výše byla nakonec stanovena v přepočtu na 600 tisíc korun.

To ale není všechno. Chaim musí také zaplatit v přepočtu 50 tisíc korun kvůli jinému sporu rodičů se sousedy. Triviální půtka o zakopnutý míč, která se zvrtla v kuriózní sousedskou soudní tahanici, ho přišla už hodně draho. Celkem společně s náklady za právní služby totiž musel vynaložit v přepočtu už skoro 1,8 milionu korun. A není všem dnům konec. Na cestě jsou další výdaje za advokáty, protože Chaim zvažuje odvolání.

Co si myslíte o podivné sousedské kauze?

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Zobrazit další články