Noha modelky váží 45 kilogramů. Snaží se díky tomu pomáhat lidem a zvýšit jim sebevědomí, které sama dříve postrádala

Spousta lidí oplývá nějakými netradičními odlišnostmi, jež jsou vidět na první pohled. To, že není důvod se za takový stav těla stydět, dala všem najevo i tato modelka.

mladá blonďatá žena dělá modelku i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Různými tělesnými vadami či jinými odlišnostmi trpí veliký počet lidí. Někteří se, pokud je to možné, snaží svůj netradiční vzhled zakrýt. V extrémních případech to poté může zajít i k tomu, že se tito lidé stydí a nechodí pak kvůli tomu ani do společnosti. Dalšími případy také mohou být deprese a další různé projevy nespokojenosti. Pomocnou ruku těmto lidem dává tato žena, jež sama trpí výraznou odlišností na svém těle.

S vadou se žena narodila

Geter Mahogany patří mezi řadu lidí, kteří mají na těle nějakou zvláštnost. Její stav je však rapidně jiný než u většiny ostatních. Se svým zdravotním problémem se již narodila a musela se s tím postupem času naučit žít. Narodila se totiž s lymfedémem, což je chronické onemocnění, které způsobuje různé otoky v důsledku lymfatických uzlin, jež špatně odvádějí tekutiny z jejího těla. Po zbytek svého života tak bude muset podstupovat různé fyzioterapie a masáže.

Žena byla v mládí terčem posměchu

Život s tímto nevšedním problémem, který postihne přibližně jednu osobu na 100 000 obyvatel této planety, je sám o sobě velice obtížný. Geter Mahogany má postiženou touto nemocí celou jednu stranu svého těla, což je důvodem toho, proč se jí nejvíce vody hromadí právě v noze. Již od dětství byla terčem různých posměšků, sama se cítila ošklivá. Geter také říká, že si připadala jako zrůda. To, aby se vypořádala se svým stavem, chtělo mnoho času a také obrovskou mentální vyspělost.

Modelka odmítla operaci

Spousta lékařů již této ženě nabídla operační řešení jejího problému. Při důkladnějším zkoumání však vždy lékaři přišli na to, že by Geter nezbavili problému úplně, ale jen částečně. Na základě těchto informací se proto pokaždé žena rozhodla, že operaci podstupovat nebude. Jedinou cestou tak bylo to, že se začala Geter mít ráda taková, jaká je. Jednoho dne jí otevřel oči muž, který k ní přistoupil a zeptal se, zda si ji může vyfotit. V tu chvíli našla Geter nový smysl svého života.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Mahogany Geter (@model.mahoganyyg)

Dnes žena pomáhá lidem

Geter sama říká, že tehdy váhala, zda má přijmout nabídku muže, aby si ji vyfotil. Dnes tohoto rozhodnutí již nelituje, jelikož jí to pomohlo odstartovat její modelingovou kariéru. V současné době pomocí sociálních sítí, kde má desetitisíce sledujících, ukazuje lidem, že je v pořádku být něčím zvláštní. Lidem se zároveň snaží říci, že se mají mít rádi takoví, jací jsou. Sama říká, že pokud dosáhne většího úspěchu, chce koupit dům svým rodičům a také rozšířit povědomí o lymfedému, aby tím pomohla ostatním lidem.

S jakou největší lidskou zvláštností jste se setkali?

Zdroj: NewYorkPost
Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články