Strážníci našli dvě opuštěné děti v křoví u řeky. 2letá holčička a 3měsíční chlapec u sebe měli jen kus papíru se vzkazem

Překvapivý nález čekal policisty na hranicích mezi Spojenými státy americkými a Mexikem. Našli zde dvě malé děti, které s sebou měly vzkaz.

i Zdroj fotografie: Tiskové materiály U.S. Customs and Border Protection
                   

Hranice mezi Spojenými státy americkými a Mexikem je dlouhodobě nechválně proslulá incidenty s migranty. Občané Mexika vidí šance na lepší život ve vyspělejší Americe. Obrovské množství uprchlíků se neustále snaží překročit hranice, získat občanství a začít novou kapitolu svého života právě zde. Američané s těmito sny nesympatizují, kvůli čemuž zahájil bývalý prezident Spojených států Donald Trump výstavbu zdi, aby zabránil přívalu migrantů na území své země.

Nečekaný nález na pobřeží

Američtí pohraničníci na tyto okamžiky dlouho nezapomenou. V křoví u řeky na hranici s Mexikem našli dvě malé, opuštěné děti. Také se u nich nacházel jen krátký vzkaz. Pohraničníci je objevili konkrétně 14. září na pobřeží řeky Rio Grande. Tato řeka odděluje americký stát Texas od sousedního Mexika. Byla nalezena dvouletá holčička a tříměsíční chlapeček. V prvních chvílích však věk a zdravotní stav dětí nebyl znám.

iZdroj fotografie: Depositphotos

U města Eagle hlídkovali u řeky jako každý jiný den američtí pohraničníci. V jednu chvíli si všimli ve vegetaci nezvyklých jasných barev, které na tomto místě neodpovídají žádným známým rostlinám ani živočichům. Rozhodli se okamžitě podniknout potřebné kroky a přijít na to, co by to mohlo být. Když se přiblížili, všimli si dvou malých dětí. Kromě nich objevili malý kousek papíru připevněný k postýlce dítěte.

Nedostatečně vysvětlující vzkaz

Na papírku bylo uvedeno, že děti jsou bratr a sestra a pocházejí z Hondurasu, což je stát ve Střední Americe. Mladšímu dítěti, tedy chlapci, jsou pouhé tři měsíce, holčičce již dva roky. Poté, co odvezli děti z dosahu, policisté oblast důkladně prohledali. Nebylo jisté, jestli se ještě někde nenacházejí další děti, které potřebují pomoc. Rodiče nebo opatrovníci dětí však nebyli k nalezení. Tamní policie a úřady už nenašli žádné další osoby ani stopy.

iZdroj fotografie: Pexels

Policie nyní pátrá po rodičích opuštěných dětí. Chtějí zjistit, proč opustili své potomky. Naštěstí sourozenci nepotřebovali hospitalizaci, ani lékařskou péči. Nicméně nebylo zodpovědné je nechat samotné. Jinak byly děti zdravé a dobře živené. Po nálezu je důstojníci odvezli na nedaleký hraniční přechod. Ostatně to byl asi záměr jejich rodičů. Podstoupili rizika spojená s opuštěním dětí, aby sourozenci získali americké občanství a vedli lepší život než jejich zákonní zástupci.

Texaská zeď proti mexickým migrantům

Postavení zdi na jižní hranici, která zastaví imigraci do USA, patřilo k hlavním slibům Trumpovy volební kampaně v roce 2016. Za jeho vlády bylo vybudováno přes osmdesát kilometrů zdi a zrekonstruováno přes šest set kilometrů původní bariéry. Celá hranice USA s Mexikem měří 3 220 kilometrů. Jak již bylo zmíněno, hlavním podporovatelem ochranné zdi proti migrantům byl bývalý prezident Donald Trump.

iZdroj fotografie: Pexels

Naopak Joe Biden po svém nástupu do Bílého domu zarazil financování a výstavbu zdi, stejně tak zrušil i program, který přinutil desetitisíce migrantů čekat na výsledek azylového řízení v Mexiku. V červnu jeho administrativa uvedla, že se začne zabývat tím, jak navrátit vlastníkům půdu, kterou jim za účelem vztyčení bariéry zabavila federální vláda. Kvůli rozdílným názorům dvou vládnoucích hlav se tak situace na hranicích neustále mění.

Jaký máte názor na hraniční zeď proti migrantům?

Zdroje: Daily Mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ta díra tam není jen tak. Hospodyňky, které chtějí být v kuchyni efektivní, ocení hned 2 využití
Události247.cz
Události247.cz
Ve městech se začínají objevovat skupiny lidí, které mohou být pro bezpečí Čechů kritické
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Rajčata působí na plíce zdravých i nemocných. Skoro nikdo si neuvědomuje, jaké bohatství se v nich ukrývá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kruhy v obilí –⁠ jaká je jejich historie a co za nimi doopravdy stojí. Existují svědci, kteří z místa viděli odlétat podivný objekt