Šéf dělníkům zakázal nosit kraťasy, a to i v nesnesitelných vedrech. Jejich originální řešení bavilo stovky kolemjdoucích

Skupina dělníků pracujících na stavbě dostala zákaz nosit šortky. V horkém létě bylo však mužům v dlouhých kalhotách nesnesitelné teplo, a proto našli jiné řešení.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zedníci zrovna pracovali na stavbě velkého cihlového domu, když okolní teplota šplhala až ke 30 °C. Na staveništi bylo prašno a nesnesitelné vedro. Dělníci proto požádali stavbyvedoucího, aby jim povolil nosit v následujících dnech do práce šortky místo dlouhých kalhot. Byl to nejjednodušší způsob, jak si od horka alespoň trochu ulevit, ale nadřízený jim to zakázal. Museli zkrátka přijít s kreativním řešením.

Využili opomíjené nařízení

Jeden z dělníků začal ihned přemýšlet, jak podmínky svého šéfa obejít. Byl si jistý, že musí existovat cesta. Nemohli trávit celé léto v hrubých pracovních kalhotách. Nakonec na něco přece jen přišel. Vzpomněl si na existenci nařízení o rovnosti pohlaví. Šortky opravdu nebyly mezi povolenými oděvy, ale byly tam sukně, které ženy mohly nosit celoročně. Z tohoto nařízení vyplývalo, že pohlaví by si měla být rovna. A řešení bylo na světě.

Rozhodli se pro kreativitu

Hned příští ráno se dělníci potkali v místním obchodním domě. Zamířili do dámských oddělení přilehlých butiků a pořádně je prošacovali. Domluvili se, že když si nemohou vzít do svého zaměstnání šortky, vyrazí v šatech a sukních. Chtěli upozornit na nespravedlnost, proč ženy mohly trávit horké dny ve vzdušných šatech, zatímco oni trpí v montérkách. Zbytek pracovníků mezitím pátral doma v šatnících svých manželek.

Staveniště se stalo přehlídkovým molem

Když se o hodinu později potkali na pracovišti, lešení na rozestavěném domě proměnili v přehlídkové molo. Vousatý Simon, oblečený v sukni s leopardím vzorem tak, aby ladila s jeho hnědou obuví, prohlásil: „V pondělí jsem přišel do práce a bylo mi nařízeno zakrýt si nohy. Ostatní kluci se v džínách opravdu trápili. Uvědomili jsme si, že když v kancelářích pracují ženy v sukních, nemohli nám zabránit v tom, abychom dělali totéž.”

Inspiroval je příběh chlapců z Anglie

Dělníky údajně inspiroval příběh chlapců z Oxfordshiru, kterým škola také zakázala nosit šortky k uniformně. S odkazem na politiku rovnosti pohlaví vyrazili druhý den na vyučování v sukních. Dělník Adam prý za své pestrobarevné šaty utratil jen necelých 300 korun. „Utekl jsem domů. Manželka si myslela, že jsem blázen, když jsem se začal hrabat v jejím šatníku. Ale šaty jsou skvělé, dává vám to mnohem více svobody,” dodává jiný.

Příběh má i vážnou stránku

Skupina mužů celý den přitahovala pozornost všech kolemjdoucích. Některé jejich oděvy pobouřily, jiní se s nimi nadšeně fotili s tím, že je to rozesmálo a zlepšilo jim to den. Dělník Peter ale nakonec vážně prohlásil: „Samozřejmě to má všechno i vážnou stránku. Na stavbách by se sukně mohla snadno o něco zachytit, a proto nejde o bezpečný oděv do tohoto prostředí.”

Jak byste reagovali, kdybyste tuto skupinu dělníků viděli na ulici?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Zobrazit další články