Rozporuplné reakce dostává tato společnost za unikátní postup, při kterém z popela zemřelých lidí vytváří dekorační kameny. Odhadují, že jde o přelomovou metodu.
Tato americká firma se rozhodla, že vyplní díru na trhu pohřebnictví. Přišli s naprosto unikátním způsobem zpracování popela mrtvých lidí z uren. Vytváří z něj kameny, které poté mohou pozůstalí používat jako dekoraci či estetickou vzpomínku na zesnulého. Na internetu se objevili nadšení fanoušci, ale také skupina těch, kteří si myslí, že jde o neuctivý postup.
Mnoho lidí si urny bere domů
Pohřby s kremací jsou nejen v České republice, ale také na celém světě čím dál častější. Odborníci se shodují, že do roku 2030 budou alternativní způsoby pohřbů prováděny u 73 % zemřelých. Mnoho lidí si po obřadu odnese urnu s popelem zesnulého blízkého domů, ale jsou také státy, kde to není ani legálně povoleno.
Pro některé je to morbidní
Pro spoustu pozůstalých je toto stále velmi citlivé téma, ale je pravdou, že ne každý urnu chce mít u sebe doma. Některým lidem to připadá nevhodné a morbidní, jiní se dokonce bojí paranormálních jevů. Stále ale převažují lidé, kteří chtějí mít své blízké navždy u sebe. Právě pro ně vymyslela tato firma inovativní řešení.
Proces je velmi snadný
Samotný proces přeměny popela na kámen je poměrně jednoduchý. Popel je po kremaci rozptýlen na co nejjemnější prach a poté se ve speciálním přístroji, za pomoci malého množství pojiva, vytvoří hmota podobná hlíně. Vzniklé útvary ve tvaru kamenů se vloží do keramické pece a nechají se vypálit, aby držely svůj tvar a získaly trvanlivost.
Údajně přežijí lidstvo
Kameny získávají různé tvary, a tím je každý jedinečný. Rodina podle množství popela obdrží asi 40–60 hotových kusů, které si poté mohou nechat doma na památku nebo je použít jako dekoraci. Díky mimořádné odolnosti vůči vnějším vlivům výrobci usuzují, že přežijí lidstvo. Ačkoliv se některým zdá tato metoda nevhodná, pro mnohé je to úžasná možnost blízkého propojení se zesnulým, a to bez nutnosti mít doma urnu.