Mazlíčka zpopelní a udělá z něj překrásný šperk: S nápadem přišel, když mu zemřel jeho milovaný pejsek

Výrobky z popela oslovily nejprve jeho přátele. Později založil úspěšnou firmu, která se proslavila originálními dekoračními kousky s velkou hodnotou.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Lidé po celém světě si se svými domácími mazlíčky vytvářejí silná pouta. Zvířata představují pro lidi nejlepší přátele a členy rodiny. Tyto vztahy nezanikají ani po tom, co mazlíčci odejdou z tohoto světa. Jejich lidští partneři si nechávají některé předměty na památku, například obojky či hračky. Nápad se vzpomínkovými předměty však nepracuje zrovna s nimi.

Nelehké chvíle

Některým rodinám nebo jednotlivcům po jejich miláčcích nic nezbyde. Kromě fotek již nemají nic hmatatelného, co by jim zvířátko připomnělo. Rozloučení s milovaným kamarádem není nikdy jednoduchým obdobím. Muž přišel s nápadem, jak všem pozůstalým ulehčit tyto těžké životní chvíle a zároveň jim vytvořit originální vzpomínkový předmět.

Společnost dostala jméno Davenport Memorial Glass. Jediné, co musí zákazníci firmě poskytnout, je část popela z kremace jejich mazlíčků. Ten společnost zpracuje spolu se sklem, z čehož vyjde lesklý výrobek různých tvarů a barev. Mezi nejoblíbenější produkty patří skleněný krystal ve tvaru tlapky. Symbolicky jej volí majitelé čtyřnohých mazlíčků.

Zemřel mu přítel

Společnost se popisuje takto: „Naším cílem je zachytit okamžik, vytvořit fyzickou vzpomínku, která v sobě nese všechny hezké pocity. Nic se nevyrovná času, který jste strávili s milovaným mazlíčkem. Doufáme, že s našimi výrobky vám pomůžeme váš smutek překonat.“ Zakladatel Cameron Davenport se v oboru sklářství pohybuje již od roku 2003.

Cremation paw made with color “Ns yellow”. Sale price ends June 15th DavenportMemorialGlass.com

Zveřejnil(a) Davenport Memorial Glass dne Pondělí 3. června 2019

K rozhodnutí založit tuto firmu došel ve chvíli, kdy ztratil blízkého přítele. Jeho urna mu několik let stála na polici. Později se pokusil popel zakomponovat do uměleckého předmětu. Výsledek se zalíbil také jeho přátelům, kteří jej požádali o několik dalších výrobků pro jejich rodiny. Z tragédie tak vznikl nápad k založení prosperující společnosti.

Jak se vám líbí tyto originální výrobky?

Zdroj: Pinterest
Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Luštěniny ani kyselé zelí nemusí nadýmat. Klíč je ve správné přípravě
Události247.cz
Události247.cz
Špatná zpráva pro Putina: Tisíce Rusů si dobrovolně volají s Ukrajinci a prosí je o pomoc
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Babská rada nad zlato: Nápoj se skořicí a zázvorem pročistí střeva během 3 dnů. Kromě toho začne ubývat tuku na břiše
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč je ženám pořád zima? Pro zimomřivost je více předpokladů, problém spočívá v hormonech