Dechberoucí vystoupení týmu synchronizovaných plavkyň na známou píseň. Nic podobného jste v životě neviděli

Zkombinovat ladný vodní balet s rockenrolovou peckou je hodně netypická a riskantní sázka. Půvabným plavkyním ale vynesla zlaté medaile.

Akrobacie při synchronizovaném plavání i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Synchronizované plavání nepatří zrovna k nejvyhledávanějším sportům. Podobně jako třeba krasobruslení nebo moderní gymnastika v sobě ale dokonale snoubí eleganci, umění a fyzickou zdatnost. Půvabné akvabely musí mít sílu, vytrvalost a pružnost, aby zvládly předvést dokonalou sestavu, ze které budou diváci u vytržení.

Netradiční muzika byla riskantní sázkou

Povedlo se to týmu talentovaných plavkyň ze Španělska. Svou pečlivě sestavenou choreografií si podle serveru Viralomania získaly i přísné sudí světového šampionátu, který se konal v italské metropoli. Je neuvěřitelné, s jakou lehkostí deset plavkyň, které se pohybují synchronizovaně jako jedna žena, předvádí jednu povinnou figuru za druhou.

Španělské akvabely podle severu ElPaís tehdy šokovaly svět nejen svým uměním, ale také dávkou originality. Nevsadily totiž na jistotu, ale pořádně zariskovaly výběrem muziky. Zvolily totiž pro synchronizované plavání absolutně netypický hardrockový hit Stairway to Heaven od legendární kapely Led Zeppelin.

Dokonale sladily ladné pohyby s rockovou peckou

Sladit ladné figury vodního tance s ikonickou rokenrolovou peckou není hračka, ale akvabely se s tím popasovaly neuvěřitelně. Proslulá skladba vlažně startuje kytarovým sólem, do jehož rytmu vodní baletky rozvážně plavou po ose, pak utvoří kruh, ponoří se pod vodu a nakonec vykopnou nad hladinu nohy, které vytvoří obrazec. Jejich umění je skutečně dechberoucí.

Synchronizované plavání iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak skladba postupně nabírá na obrátkách, graduje i představení synchronizovaných plavkyň. Jedním z vrcholů jejich sestavy je náročný akrobatický přemet nad hladinou, který vás absolutně ohromí. Video z vystoupení španělských akvabel se stalo hitem internetu s miliony zhlédnutí. Zlatou medaili získaly španělské plavkyně na mistrovství světa v roce 2009 v Římě po právu.

Co říkáte na vystoupení španělských akvabel?

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články