Pražská zoo obdržela nevídaný finanční dar. Tajemná dárkyně jí odkázala majetek v hodnotě 17 milionů korun

V každé zoo jsou rádi, když k nim chodí mnoho návštěvníků, kteří přispívají na její celkový chod. Nedávno však neznámá osoba darovala pražské zoo 17 milionů korun.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Díky technologiím dnešní doby může téměř každý člověk darovat nějakému místu peníze. Vše lze provést jednoduše přes internet a dárci pouze stačí, aby si našel číslo účtu dané společnosti. Některé mají na svých webových stránkách uvedeno, na které číslo účtu jim můžete poslat peníze a pomoci tak s chodem jejich organizace. V nedávné době oznámil ředitel pražské zoo Miroslav Bobek, že jim neznámá osoba odkázala majetek.

Velký finanční dar

Neobvykle vysoký finanční dar získala tato zoo od neznámé osoby, která peníze odkázala ve své závěti. Dárce se rozhodl pro přenechání necelých 17 milionů korun. Ředitel Miroslav Bobek tuto skutečnost oznámil veřejnosti prostřednictvím svého účtu na Facebooku. O daru zjistil na začátku října, když mu přišla neobvyklá zpráva. Na základě usnesení Obvodního soudu pro Prahu 10 je odkázán majetek pro Zoo Praha od J. Ř. v celkové výši 16 769 398 Kč.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ředitel zoo sdělil další detaily

V druhé polovině října se Miroslav Bobek podělil se společností o další detaily ohledně tohoto finančního daru. Také vyjádřil svůj vděk za to, že lidé zoo podporují a občas je i překvapen tím, jak moc jim chtějí lidé pomáhat. Proto pro něj bylo nečekané i toto oznámení o velkém finančním daru. Společně s tímto vyjádřením se rozhodl sdělit i více informací o tom, kdo je vlastně člověk, schovaný pod iniciály J. Ř. Dostal totiž dopis od přátel zesnulého.

Nedávno jsem tu informoval o velkorysém odkazu paní J. Ř. Zdržel jsem se přitom uvedení jména a jakýchkoli podrobností,…

Zveřejnil(a) Miroslav Bobek, veřejný profil dne Úterý 19. října 2021

Podle všeho se jednalo o ženu, která umřela. Její přátelé si všimli příspěvku na sociálních sítích a rozhodli se řediteli napsat dopis. Ten jej s jejich dovolením psaní sdílel. Bylo v něm uvedeno, že s paní J. Ř. byli dlouholetí přátelé a trávili spolu téměř každý den. Sdělili, že paní J. Ř. byla poslední dva roky velmi nemocná a neměla žádné příbuzné. Proto se o ní rozhodli postarat právě tito 2 lidé. Po celou dobu nemoci jí byli oporou a doprovázeli ji až do konce jejího života. Pod dopisem byl podepsán J. S. z Prahy 9 a D. C. z Prahy 3.

Návštěva zoo pro ni byla terapií

Když už paní J. Ř. věděla, že se její konec blíží, začala vymýšlet, co udělá s majetkem, který po ní zůstane. Jelikož neměla příbuzné, nebyli žádní dědicové. Nakonec se rozhodla pro krásné řešení. Její přátelé se zmínili o tom, že posledních 50 let velice často navštěvovala Zoo Praha, kde se jí dařilo zahánět pochmurnou náladu a vždy přišla na jiné myšlenky. Zvířata a ostatní lidé ji rozptylovali a ona nemusela myslet na své problémy. Jejím konečným rozhodnutím bylo, že svůj majetek věnuje pražské zoo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Její přání bylo zapsáno i notářem. Veškeré detaily se domlouvaly až na poslední chvíli, když už byla paní J. Ř. hospitalizována v nemocnici. Zařizování bylo trochu složité, ale nakonec se vše povedlo. Její přátelé vědí přesné detaily tohoto rozhodnutí, a proto o nich mohli napsat i řediteli Zoo Praha. Také sdělili, že mají velkou radost z toho, že právě toto místo dostane takový dar.

Zmínka o velkém daru

Přátelé na konci dopisu poprosili ředitele Bobka, zda by nemohla být někde v zoo zmínka o tom, že paní J. Ř. darovala takto velkou částku. Sdělili mu, že nikdy nechtěla být středem pozornosti, ale toto by ji jistě potěšilo. Následně ředitel Miroslav Bobek potvrdil, že její dar a poděkování za něj bude v zoo s jistotou umístěno. Návrhy na jeho podobu se momentálně promýšlí.

Na jaké místo v pražské zoo byste umístili zmínku o tomto velkorysém daru?

Zdroj: Expats

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Vágnerová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Pes štěká v noci do prázdna: Možné důvody a jak ho to odnaučit
Události247.cz
Události247.cz
Důchodci musí také podávat daňové přiznání, ale jen někteří. Pokud to neudělají, hrozí jim tučné pokuty
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Selhání ledvin se špatně rozeznává: Nečekané příznaky jako otoky kotníků a svědění kůže
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nová umělá inteligence se sama vyvíjí stejně, jako tomu bylo při Darwinově evoluci