Žilinské bábenky svým disco tancem naučily Jakuba Prachaře prát bavlněný svetr. Porotci z nich byli nadšení

Nikdo ze začátku netušil, co budou předvádět. Nakonec svými pohyby a rytmem dostaly všechny přítomné do dobré nálady.

i Zdroj fotografie: S vědomím FTV Prima
                   

Talentové soutěže Česko Slovensko má talent se účastní lidé s různými zájmy, ale také různých věkových kategorií. Většinu soutěžících však tvoří převážně mladí lidé, kteří své vystoupení stavějí na svém fyzickém talentu a možnostem. Zářivým příkladem ne tak tradiční taneční skupiny je ta s názvem Žilinské babenky. Ohromila všechny přítomné v sále.

Skupina Žilinské babenky

Žilinské babenky jsou skupina deseti důchodkyň, která se rozhodla nacvičit si taneční vystoupení a to poté prezentovat porotě a divákům v československé talentové soutěži. Již z názvu vyplývá, že tato skupinka pochází ze slovenské Žiliny. Již v úvodním medailonku před samotnou ukázkou z vystoupení jedna z účastnic sděluje svoje domněnky o hodnocení porotců.

Myslela si, že budou ke skupině shovívaví vzhledem k věkovému složení. Deset dam si získalo veškerou pozornost hned při vstupu na pódium. Své vystoupení doplnily také kostýmy. Ty se skládaly z delších třpytivých triček modré barvy s šedivými prvky a tříčtvrtečními rukávy. Dále zvolily tříčtvrteční černé legíny a nakonec černé baleríny s gumičkou.

Pohyby připomínající praní prádla

Mluvčí skupiny ji hned na začátku představila a uvedla, které tance dámy ovládají. Mezi ně patřilo například disko a country. Následně se pustily do svého disko tance na písničku Babylon. Rytmus písně a celková nálada v sále ve všech přítomných vzbudily příjemné pocity. Mnozí se neudrželi a začali napodobovat taneční kroky a kreace vystupujících žen.

cervene-osvetlene-podium iZdroj fotografie: Piqsels

Ty zahrnovaly hlavně pohyby s horními končetinami, respektive mávání a ohýbání spojené s malými úkroky. Porotce Jakub Prachař se po vystoupení vyjádřil, že mu to připomíná praní prádla v pračce. Názorně popsal klepání, máchání a sušení prádla. Dámy nicméně získaly dostatečný počet pozitivních hlasů, který jim přinesl postup do dalšího kola a pokračování v soutěži.

Jak se vám vystoupení líbilo?

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články