Otec s malými dětmi se cestou na dovolenou ocitli v průšvihu. Naštěstí pohotově zareagoval řidič kamionu

Rodina se při cestě na dovolenou dostala do svízelné situace. Řidič kamionu neváhal ani vteřinu, aby pomohl. Nebýt jeho, mohlo by to skončit hodně špatně.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Někdy je nejlepší letět na dovolenou letadlem a mít už vše zařízené, než se do něčeho pouštět na vlastní pěst. Své o tom ví i tento muž, který se rozhodl jet na dovolenou se svojí rodinou vlastním autem. Bohužel je potkala nepříjemná situace, kdy jim praskla jedna pneumatika u vozu, a oni museli zastavit na dálnici. Naštěstí všechno dopadlo, jak nejlépe mohlo.

Řidič kamionu pomohl

Robert Gullström je otcem malých dětí. Jednoho dne vyrazil se svojí manželkou a všemi ratolestmi na dovolenou, když jim náhle u auta praskla jedna z pneumatik. Problémem bylo, že se jim defekt stal na dálnici. Robert zkrátka musel pneumatiku vyměnit, a to necelý metr od hustého provozu. Šlo o velmi nebezpečnou situaci a nebýt jednoho řidiče kamionu, kdo ví, jak by to dopadlo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Řidič kamionu Urban Johansson viděl různé vozy, jak kolem Roberta projíždí. Nikoho ani nenapadlo zastavit a zeptat se, jestli rodina nepotřebuje pomoci. On se však rozhodl zachovat se jinak. Řidiči ostatních aut byli bezohlední a jezdili kolem nich velkou rychlostí. Urban však své vozidlo zastavil a zapnul nouzový blinkr, aby mohl Robert v klidu a bezpečí vyměnit pneumatiku.

Všechno dobře dopadlo

Ostatní řidiči byli velmi vytočení, protože je to samozřejmě zdrželo. Urban však moc dobře věděl, co dělá. Zastavit kamion na dálnici sice není zrovna dvakrát bezpečné, ale chtěl pomoct, a tak neváhal ani vteřinu. Chtěl totiž ochránit Roberta, který zase zachraňoval svoji rodinu. Po tomto incidentu poslal Robert Urbanovi čokoládu a květiny jako poděkování. V provozu je zkrátka třeba si prokazovat respekt.

Jak byste se zachovali vy?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ta díra tam není jen tak. Hospodyňky, které chtějí být v kuchyni efektivní, ocení hned 2 využití
Události247.cz
Události247.cz
Ve městech se začínají objevovat skupiny lidí, které mohou být pro bezpečí Čechů kritické
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Rajčata působí na plíce zdravých i nemocných. Skoro nikdo si neuvědomuje, jaké bohatství se v nich ukrývá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kruhy v obilí –⁠ jaká je jejich historie a co za nimi doopravdy stojí. Existují svědci, kteří z místa viděli odlétat podivný objekt