Tvar nehtů prozradí o člověku víc, než si myslíte. Zjistěte, co se skrývá ve vašem nitru

Tvar nehtů je úzce spojem s některými rysy lidské osobnosti. Podle toho, jak vypadají ty vaše, můžete zjistit, co jste ve skutečnosti za člověka.

i Zdroj fotografie: Stencil Photos
                   

Tvar vašich nehtů patří mezi známky, jež mohou vypovídat o tom, jací ve skutečnosti jste, nebo co se ukrývá ve vašem nitru, aniž byste o tom věděli. My jsme si pro vás proto připravili seznam těch nejčastějších typů, mezi které se jistě snadno zařadíte, a získáte tak informace o tom, kdo jste a jak působíte na ostatní. Možná budete překvapeni, co vše se o sobě dozvíte nového.  

1) Obrácený trojúhelník

Nehet připomínající vějíř nebo obrácený trojúhelník, který má úzkou základnu a na konci se rozšiřuje do stran, vypovídá zpravidla o tom, že se často potýkáte s úzkostí a býváte mnohdy znepokojiví (zejména, když se vám snaží někdo něco nabídnout, nebo při nákupu drahých věcí). 

2) Široký obdélník

Nehet je spíše širší a nedorůstá velké délky. Spojen je s velmi klidnou a trpělivou povahou. Pokud jste se zařadili do této skupiny, pravděpodobně jste také čestný, široce smýšlející člověk, kterého jen tak nic nerozhodí. Pozor byste si měli však dávat před svou lehkomyslností, ta vás může dostat do problémů. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

3) Nehet ve tvaru pravidelného čtverce

Nehet se stejnou délkou i šířkou, obecně připomíná pravidelný čtverec. Může odkazovat na ostražitou, mnohdy až zlou povahu. Také bývá známkou sklonu k netrpělivosti a příliš rychlým akcím, kterým nepředcházelo žádné důkladné promyšlení. Říká se také, že čím kratší nehty člověk má, tím kritičtější je jeho osobnost. 

4) Oválný či kulatý tvar

Oválný nebo kulatý tvar nehtu vypovídá o člověku, že je pozitivní, kreativní a otevřený novým věcem. Často jde také o jedince, které nikdy neuvidíte smutnit, protože na svém obličeji nosí pouze rozzářený úsměv odkazující na jejich spokojený život. Tento tvar také vypovídá o touze po nezávislosti a rychlém učení se novým věcem.  

5) Nehet připomínající trojúhelník

Trojúhelníkové nehty, které jsou širší u základny a směrem ke špičce se zužují, vypovídají o jemné, kreativní osobnosti, jež může být často až přecitlivělá. Tito lidé nechtějí nikomu ublížit, v životě se jim zpravidla daří, ale špatně snášejí pomluvy a konfrontace s ostatními. 

iZdroj fotografie: Unsplash

6) Vysoký obdélník

Nehty ve tvaru vysokého a úzkého obdélníku často vypovídají o tom, že je člověk náchylný k sobectví a myslí zpravidla pouze na sebe. Nosit je ovšem mohou i chytří lidé, kteří se však často zaplétají do špatných činností a mívají problémy s čistým svědomím.   

7) Nehet zakulacený na konci

Tvar nehtu, který připomíná běžný obdélník, ale na svém konci je zakulacený, často patří lidem, kteří sice tvrdě pracují, avšak jen těžko překonávají překážky, jimž čelí. Obecně je tento typ známkou odvážnosti s mnohdy až nezdravou tvrdohlavostí. 

Jak vypadá tvar vašeho nehtu? 

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jaká je ideální teplota v bytě a proč: Zdraví dospělí by neměli jít pod dvacet, senioři a nemocní po 18 °C
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti