Odhalte sílu čínského horoskopu. Pomocí jednoduchého návodu zjistíte vaše znamení a k čemu jste v životě předurčeni

Ve starověké Číně bylo studium feng-šuej hluboce provázáno s dalšími taoistickými metodami, jako je astrologie, čtení z tváře a čínská medicína.

 

i Zdroj fotografie: Dreamstime
                   

Na rozdíl od klasických znamení zvěrokruhu, která jsou tradičně určována na základě měsíce vašeho narození, jsou čínská znamení zvěrokruhu specifická pro rok vašeho narození. Čínský zvěrokruh (známý také jako shengxiao) je opakující se dvanáctiletý cyklus, v němž je každý rok reprezentován zvířetem a jeho vlastnostmi. Níže se tak dozvíte, jak své čínské znamení můžete určit a jak poznat souvislost mezi ním a vašimi osobnostními rysy.  

Astrologie Feng Shui 

V závislosti na typu praktik a preferencích praktikujícího existují různé systémy astrologie, které lze použít ve spojení s Feng Shui (feng šuej). Mezi hlavní varianty patří Čtyři pilíře (známé také jako BaZi), Osm sídel a Devět hvězd Ki. Všechny tyto metody používají jako výchozí bod rok narození člověka, ale zahrnují mírně odlišné detaily (jako je pohlaví, čas narození a další). Tyto metody pak pomáhají odborníkům získat kompletní pohled na astrologický profil člověka.


iZdroj fotografie: Pixabay

V závislosti na typu hledaných informací může praktik spoléhat na jednu astrologickou variantu více než ty další. Například metoda Osmi sídel je obzvláště obsáhlá, pokud jde o design a výzdobu domu, zatímco Devět hvězd Ki se zaměřuje spíše na osobnostní rysy. 

Čtyři pilíře 

Mnoho lidí zná 12 zvířat čínského zvěrokruhu, která jsou ve skutečnosti součástí Čtyř pilířů astrologie. Nejjednodušší pojetí čínského zvěrokruhu totiž přiřazuje zvíře k roku narození, ale skoro nikdo neví, že je ve skutečnosti zvíře spojeno s měsícem, dnem a hodinou. Proto se tento systém nazývá Čtyři pilíře – máte čtyři pilíře spojené s vašimi natálními údaji o narození. Výpočtem svých čtyř zvířecích energií se tak můžete dozvědět více o různých charakteristikách a archetypech osobnosti, které lze interpretovat a odhalit tak váš osud.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Osm sídel 

Osm sídel je forma čínské numerologie známá také jako čísla Kua. Tato modalita přiřazuje čísla k vám a vašemu pohlaví, která se následně sčítají a redukují tak, dokud nezůstane jen jedno. Tato praktika je často používána s pomocí feng-šuej, aby byly odborníci schopní určit to, kam byste měli umístit důležité oblasti svého domova jako například ložnici nebo vstupní dveře. Čísla Kua jsou však schopná říct, jak moc jste kompatibilní s ostatními lidmi.

Devět hvězd Ki 

Devět hvězd Ki je další astrologický systém, který využívá datum narození k určení podrobností o vaší osobnosti a vašich silných stránkách. Podle této teorie jsou člověku při narození přiřazeny tři hvězdy, které mu poskytují charakteristické vlastnosti. První hvězda je vždy určena rokem narození a představuje vaši podstatu. Druhá hvězda je určena měsícem narození a představuje vaše dětství a fyzické vlastnosti. Třetí hvězda je výsledkem prvního a druhého čísla a představuje to, jak vás vnímá svět. 


iZdroj fotografie: Unsplash

Jak zjistit své čínské znamení zvěrokruhu 

Existuje 12 zvířecích znamení zvěrokruhu, která se cyklicky, rok co rok, střídají. Jsou to krysa, buvol (nebo kráva), tygr, králík, drak, had, kůň, beran (nazývaný také koza nebo ovce), opice, kohout, pes a prase (nebo kanec). Kromě toho bere systém Čtyř pilířů v úvahu také taoistických Pět elementů (země, kov, voda, dřevo a oheň), které se nazývají Deset nebeských stonků. Každá z dvanácti pozemských větví se tak cyklicky střídá s deseti nebeskými stonky, což vytváří šedesátiletý astrologický cyklus. A kdo jste vy?

 • Krysa (6. prosince až 5. ledna) – Chytrá a přizpůsobivá
 • Buvol nebo kráva (6. ledna až 3. února) – Spolehlivý a pracovitý
 • Tygr (4. února až 5. března) – Impulzivní a hravý
 • Zajíc (6. března až 5. dubna) – Citlivý a laskavý
 • Drak (6. dubna až 5. května) – Majestátný a náročný
 • Had (6. května až 5. června) – Moudrý a uzemněný
 • Kůň (6. června až 5. července) – Energický a veselý
 • Beran, Koza nebo Ovce (6. července až 5. srpna) – Jemný a vyrovnaný
 • Opice (6. srpna až 5. září) – Zábavný a okouzlující
 • Kohout (6. září až 5. října) – Hrdý a upovídaný
 • Pes (6. října až 5. listopadu) – Oblíbený a věrný
 • Vepř nebo Kanec (6. listopadu až 5. prosince) – Upřímný a diplomatický

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 729 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
10 rostlin ideálních do rodin s dětmi a domácími mazlíčky. Jsou naprosto bezpečné, pozor na ty jedovaté
Události247.cz
Rodící se vládní koalice chce změnit boj s covid-19. Už jsou jasné první obrysy
JakZdravě.cz
Máte oteklé oči, zažívací potíže, či zapomínáte? Přehlížené signály brzy vyústí v závažné zdravotní komplikace
VědaŽivě.cz
Jupiter zachránil Zemi před pádem obřího vesmírného objektu. Jeho úloha pro lidstvo je nenahraditelná