Rodina žijící na Ukrajině bojovala s nouzí už před válkou. S 10 dětmi žijí na 32 m² a nemají ani teplou vodu

Někteří lidé zkrátka nemají vysoké příjmy, a tak musí hodně přemýšlet nad tím, co si mohou a co nemohou pořídit. Počítají proto každou korunu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jakmile si přečtete o této polské rodině a její finanční situaci, vhrnou se vám slzy do očí. Manželé mají deset dětí, ale jsou nuceni žít v extrémních podmínkách – bez teplé vody a v jednopokojovém bytě bez koupelny. Jak takto mohou vůbec žít? V poslední době se ale ukazuje, že by se v nedaleké budoucnosti snad mohli mít lépe.

Na Ukrajině je dost Poláků

Tragická situace polské rodiny na Ukrajině se v poslední době mediálně proslavila. Mají deset dětí, ale žijí v chatrči. Nemají žádné místo a nejmladší členové rodiny se dokonce musí koupat ve dvojicích. Jen 18 kilometrů od polsko-ukrajinských hranic má polská rodina vážné problémy a neví si s nimi rady. Poláků je v tomto kraji opravdu hodně, až 36 %.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Hranice vznikla až po druhé světové válce, a proto je polština v těchto oblastech stále tak běžná. Mnoho rodin je na tom stejně tak bídně jako právě rodina Barnuśů. Situace je pro ně ale opravdu velice dramatická. Můžete si říct, že když nemají peníze, tak proč si pořizují tolik dětí. Jenže oni jsou silně věřící, takže věří tomu, že Bůh to přesně takto chce.

Život na Ukrajině je těžký

Celá tato rodina žije na 32 metrech čtverečních. V jejich rozpadajícím se domě není teplá voda ani koupelna. Některé z jejich dětí už dokonce navštěvují školu a život v takových podmínkách jim rozhodně ztěžuje normální fungování. Jedním z největších problémů rodiny je jejich dům – s protékající střechou a pouze jedním pokojem. Děti určitě vyrostou do věku, kdy budou potřebovat vlastní soukromí.

Toto jim ale rodiče nemohou slíbit a je dost možné, že nikdy žádné soukromí nebo vlastní pokoj nezažijí. Záchod má tato rodina vedle domu. Umývají se ve velké míse, do které nalijí horkou vodu, jež se ohřeje v letních měsících. Jinak se umývají studenou. Vana nebo sprchový kout je pro ně obrovským luxusem, jenž si nebudou moci dovolit.

Blýská se na lepší časy

Nadace Studio East se začala zajímat o situaci této rodiny. Díky nim a zapojení vedoucí obce Wińsko v Dolnośląském vojvodství Joanny Krysowatové byl pro rodinu vybrán nový domov. Nachází se v obci Głębowice a má 200 metrů čtverečních. Když se matka deseti dětí dozvěděla tuto zprávu, štěstím se rozplakala a nezmohla se na slovo.

Jaká je situace s chudobou ve vašem okolí?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů