Všímavá servírka zachránila týraného chlapce: Rodiče mu nedávali najíst, byl spoután a bili ho i kovovou tyčí

Kdyby servírka obsloužila hosty restaurace a hleděla si svého, nikdo by se nedozvěděl, jaké drama se ve skutečnosti ve velmi zvláštní rodině odehrává.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Když lidé nejsou lhostejní a vnímají, co se děje v jejich okolí, může se klidně stát, že tím někomu změní, nebo dokonce zachrání život. Jako jedna servírka, která si všimla zvláštního chování manželského páru s jedenáctiletým chlapcem v restauraci. Objednali si jídlo jen pro sebe a dítě vynechali. Servírku to zarazilo, zeptala se, zda nezapomněli na syna, ale ten prý bude večeřet až doma. Pak si chlapce pořádně prohlédla.

Na tváři měl škrábance a modřiny

Chování rodiny okamžitě vzbudilo u Flaviane Carvalhové, která je obsluhovala v jedné z restaurací v americkém Orlandu, podezření. Když jí řekli, že se při objednávce jídla nespletli a skutečně budou večeřet jen dospělí, nechápala to. „Přišlo mi to velmi zvláštní. Když jsem se však na chlapce podívala, uviděla jsem na jeho tváři škrábance a modřiny,“ popisuje servírka. Chlapec byl smutný a tichý. Tak se běžně děti nechovají.

Servírku pohled na zakřiknuté dítě utvrdil v tom, že musí něco udělat. Napsala na lísteček vzkaz a v nestřeženém okamžiku, aby to pár neviděl, ho předala chlapci. „Potřebuješ pomoc?“ stálo na papírku. Chlapec nesměle kývl hlavou. Souhlasně. Servírku zamrazilo. Ve skrytu duše doufala, že chlapec třeba jen zlobil a rodiče ho takto trestají. Jenže to bylo horší. Flaviane o tom řekla svému šéfovi a okamžitě zavolali policii.

Chlapec musel prožívat peklo

Následovala scéna jako z filmu. Zaskočený pár odvedla policie. Jedenáctiletý chlapec putoval do nemocnice. Vyšetření odhalila, že byl podvyživený. Lékaři na jeho těle objevili nespočet zranění, která svědčila o tom, že byl týraný a zneužívaný. Vyšlo najevo, že násilníkem byl jeho nevlastní otec, ale matka to schvalovala. Dítě muselo prožít peklo. Rodiče ho izolovali od zbytku rodiny, nemělo přístup k jídlu ani vodě, věšeli ho hlavou dolů na dveře a škrtili ho.

V jakých podmínkách jedenáctiletý chlapec musel léta žít, překvapilo i otrlé kriminalisty, kteří jsou na ledacos zvyklí. V domě rodiny se našla spousta předmětů, jež nevlastní otec používal k mučení dítěte. Například kovová tyč, pouta a ráčnové řemeny, kterými byl chlapec spoután. Soud po více než roce shledal otčíma Timothy Lee Wilsona vinným z několikanásobného zneužívání dětí a zbytek života stráví ve vězení.

Dítě by nemuselo být naživu

Pozorná servírka, která pomohla zachránit chlapce před děsivým životem, je s ním stále v kontaktu. Podle ní se mu daří mnohem lépe, je zdravý a v milujícím prostředí. Kdyby v tu chvíli paní Flaviane Carvalhová nezasáhla, dítě by možná nebylo naživu,“ ocenil statečnost servírky náčelník policejního oddělení Orlando Rolon. Flaviane ale tvrdí, že hrdinou byl chlapec, který našel odvahu a zachránil sebe i malou sestru před násilníkem.

Co říkáte na čin všímavé servírky?

Zdroj: Univision
Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Neobvyklá užití WD-40: Na počmáranou zeď, skvrny od lepidla, vodní kámen i proti ptákům
Události247.cz
Události247.cz
Léto plné nádherných výletů? Vsaďte na nekonečné hory
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I slunečnicová semínka mají co nabídnout: Pomohou na záněty i krevní tlak
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů