Několikaměsíční chlapeček zemřel v nemocnici. Za pár dní jim zavolala zdravotní sestra a nabídla jim „náhradní dítě“

Osud si s mladým párem pořádně zahrával. Prožíval obrovský příval štěstí, když se ukázalo, že je žena těhotná. To, co následovalo, však bylo jako jízda na emocionální horské dráze.

Novorozenec v inkubátoru i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mladý manželský pár snil o tom, že bude mít velkou rodinu. Když žena otěhotněla, byli u vytržení. Nachystali vše pro příchod nového člena rodiny a vybrali děťátku jméno. Jenže všechno nešlo tak, jak si plánovali. Radost z toho, že čekají rodinu, překazil verdikt lékařů. Rutinní ultrazvukové vyšetření totiž odhalilo, že se miminko nevyvíjí správně. Existovala velká pravděpodobnost, že se narodí postižené.

Chlapeček zemřel ve čtyřech měsících

Šťastní manželé Katie a Josh Butlerovi se rozhodli, že jejich první syn se bude jmenovat Dewey. Děsivý zvrat přišel už ve 20. týdnu těhotenství. „Šli jsme na kontrolu a tam nám řekli, že dítě vykazuje známky genetického onemocnění,“ vypráví rodiče, kterým se v tu chvíli zhroutil svět. Malou jiskřičkou naděje, kterou si chvilku hýčkali, bylo to, že ultrazvukové vyšetření má své limity. „Řekli nám, že je možné, že budeme mít jen malé dítě,“ doufali manželé.

Zázrak se ale nestal. Po 39 týdnech těhotenství museli lékaři provést akutní porod císařským řezem. Katie si na pár vteřin mohla malého Deweyho pochovat, než ho převezli na jednotku intenzivní péče novorozeneckého oddělení. Chlapeček se narodil s vbočenýma nohama, špatným krkem, cukrovkou a měl přehozené chromozomy 6 a 10. Vypadalo to ale, že přežije. Vše se zvrtlo, když musel na akutní operaci srdce. Ve 4 měsících malý bojovník zemřel.

Nečekaný telefonát z nemocnice

Rodiče smrt syna zdrtila. Další ranou pro ně bylo doporučení lékařů, kteří je odrazovali od toho, aby měli vlastní děti. Vzhledem ke genetické predispozici by to nemuselo dobře dopadnout. Moc si ale děti přáli, takže jedinou možností byla adopce. Ve stejné nemocnici, kde Katie porodila svého syna, se narodil chlapeček Braxtel. Měl vážné problémy s dýcháním, ale pomalu se uzdravoval. Rodiče ho opustili, protože si nemohli dovolit platit jeho léčbu.

Novorozene v inkubátoru iZdroj fotografie: Depositphotos

Jedna ze sester, která osud Katie a Joshe znala, si na ně vzpomněla a zavolala jim. Když přijeli do porodnice, byli nervózní, ale jakmile předčasně narozeného chlapečka spatřili, měli jasno. „Brax byl napojený na ventilátor a měl tracheotomii. Řekli nám, že je velká šance, že se jeho stav zlepší,“ říká Katie. Okamžitě si ho zamilovali a následně adoptovali. Konečně si mohli vzít dítě z porodnice domů. I když to původně plánovali jinak, byli šťastní. Zdravotní stav chlapečka se postupně zlepšil.

Co říkáte na to, že manželé nakonec syna získali?

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Zobrazit další články