Z rodinného sledování filmu se stal skutečný horor. Matka 2letého chlapce, který málem zemřel, chce varovat všechny rodiče

Se svými dětmi v poklidu sledovali film. Najednou se nejmenšímu přitížilo, mělo horečky a muselo okamžitě do nemocnice. Lékaři mu pak v plicích našli něco velmi zvláštního.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Filmy a popcorn prostě patří k sobě, a tak se tato pražená pochoutka stala nedílnou součástí při sledování televize. Napadlo vás někdy, že popcorn může být nebezpečný? Své o tom ví matka 3 dětí z amerického Colorada, Nicole Goddardová. Plánovala se svou rodinou tradiční sobotní večer u filmu. Aby její blízcí měli u televize něco k zobání, udělala popcorn. Netušila, jak se pohodová atmosféra změní v hororový zážitek.

Najednou se dítě začalo dusit

Všichni členové rodiny velkou mísu popcornu ocenili. Dcery ve věku 7 a 9 let ho ujídaly plnými hrstmi a Nicole neviděla nic špatného na tom, aby si na něm pochutnal i 2letý syn Nash. Chlapec chroupal popcorn, ale najednou se začal dusit. Pak si však odkašlal, polkl a nadýchl se, takže se zdálo být vše v pořádku. Dále v klidu sledoval film. „Jen ke konci filmu začal častěji kašlat,“ vzpomíná na osudný večer matka.

Kašel však malého Nashe neopustil ani následující den. Jelikož byla celá rodina nachlazená, Nicole tomu nepřikládala zvláštní význam.Zbytek rodiny se potýkal s nachlazením a kašlem, takže jsem předpokládala, že to chytil také,“ uvedla. Jenže chlapcův stav se v následujících dnech začal zhoršovat. „Nash začal být nervózní. Měl horečku, tak jsem mu dala léky a uložila jej do postele. Velmi těžce dýchal,“ řekla Nicole.

Chlapec popcorn nepolykal

Vyděšená matka zavolala pediatrovi, který ji okamžitě poslal do nemocnice. Chlapce vyšetřili a poslali jej na rentgen hrudníku. Tam se v plicích našlo něco zvláštního – popcorn. Nash jednotlivé kousky dobroty totiž nepolykal, ale vdechl je. Okamžitě musel na bronchoskopii. Lékaři mu z plic odstranili 6 kousků kukuřice. Organismus na cizí prvky reagoval a vytvořil kolem nich hnisavý váček, v levé plíci se navíc rozvinul zápal plic.

Now that I’ve had a chance to sit and reflect on a very unfortunate but eye opening event that our family encountered. I…

Zveřejnil(a) Nicole Johnson Goddard dne Neděle 24. února 2019

Zánět byl rozsáhlý a lékaři si nebyli jistí, zda se jim podařilo vytáhnout všechen popcorn. Naplánovali další zákrok za dva dny. I při něm z plic chlapce odstranili další dva kousky kukuřice. To vše musel podstoupit kvůli popcornu, který se u nás doma jí pravidelně,“ poznamenala Nicole. Zdravotní stav Nashe se začal postupně zlepšovat, až se hoch zcela zotavil. Lékaři varují všechny rodiče, aby tuto oblíbenou pochoutku nedávali dětem mladším 5 let.

Jak často doma konzumujete popcorn?

Zdroj: FoxNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Zobrazit další články