11letý Přemek zdědil byt po babičce, ale už teď dluží 200 tisíc korun. Jeho matka totiž schválně neplatila nájem

11letého chlapce dala vlastní matka do sirotčince. Přesto mu stále dělá problémy, protože nyní má kvůli ní dluh několik set tisíc korun.

jedenáctiletý chlapec i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bohužel se stále objevují rodiče, kteří nejsou schopni starat se o své vlastí děti. Pokud se jich dobrovolně vzdají, aby měly nárok na lepší život, je to od nich šlechetné, i když jistě psychicky velice náročné. Existují však i tací, kteří své potomky trápí, ničí jim život a dávají přednost například alkoholu a drogám. To je i případ matky malého chlapce, který kvůli ní již ve svých jedenácti letech dluží velkou sumu peněz.

Jeho problémy ještě nejsou u konce

Jedenáctiletý chlapec jménem Přemek pocházející z Dolního Slezska si v životě prošel peklem. Jeho dětství nebylo vůbec lehké, a pro tak malé dítě jistě psychicky náročné. Nejprve mu zemřel jeho otec a poté byl úřady odebrán matce, která holdovala alkoholu opravdu ve velké míře. Prošel si několika dětskými domovy a v současné době je vychováván v pěstounské rodině.

Po dlouhém putování z jeho rodinného domu do pečovatelského zařízení, odtud do rodinného sirotčince, dětského domova a nakonec do pěstounské rodiny, kde se o něj starala paní Monika. Zde by se již mohlo zdát, že se osud na malého chlapce nakonec konečně usmál, ale bohužel tomu tak nebylo. Brzy se totiž ukázalo, že sice zdědil po babičce byt, který mu odkázala, avšak jsou na něm obrovské dluhy. A to především kvůli jeho biologické matky.

Dluhy se vyšplhaly do výše statisíců korun

Jelikož se o chlapcově dědictví dozvěděla pěstounská rodina až při jednání o zbavení jeho biologické matky rodičovských práv, nemohli dříve jednat. Zjistili také, že na daném bytě je již dluh okolo dvou set tisíc korun. Dokud byl Přemkův otec naživu, vše řádně platil. Po jeho smrti však chlapcova matka nezaplatila ani korunu, navíc se z bytu nechce vystěhovat. Od té doby dluh stále stoupá.

smutný chlapec iZdroj fotografie: Pixabay

Přemek chce tento by zpět, protože je to jediné, co mu po babičce zůstalo. Až vyroste, chtěl by tam bydlet. Přestože soud nařídil ženu vystěhovat, kvůli formálním pochybením daného soudu se případ stále nepodařilo vyřešit. A ona se sama od sebe rozhodně stěhovat nebude. Bytové družstvo nyní zažalovalo 11letého chlapce, navíc mu sociální pojišťovna odmítla přiznat zvláštní důchod, který by mu s postupným splácením dluhu pomohl. Jeho biologická matka teď čelí obžalobě, která se mimo jiné týká jednání na úkor dítěte a týrání.

Pěstounská rodina se proto rozhodla zřídit na internetu finanční sbírku, jejíž prostředky by pomohly dramatickou situaci chlapce regulovat. Nechali se slyšet, že po odstranění matky by chtěli byt rychle zrekonstruovat a následně pronajímat, aby splatili současný nájem. Zároveň by vybrané peníze použili na chlapcův dluh, jež bude muset zaplatit, jakmile soud vynese verdikt. V opačném případě by došlo k dražbě nemovitosti, a Přemek by tak přišel o to jediné, co vlastní. Naštěstí se díky ochotným a štědrým lidem vybralo již přes 300 tisíc korun.

Co říkáte na chlapcovu situaci?

Zdroj: Fakt
Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla