Chlapec si přivodil vážné zranění v nafukovacím bazénu na zahradě. Jeho matka chce nyní všechny varovat

Devítiměsíční chlapec utrpěl velmi vážné zranění poté, co se jej jeho matka snažila v létě zchladit v bazénu na zahradě. Nyní varuje všechny rodiče před tímto nebezpečím.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Bezstarostné odpoledne se změnilo v noční můru poté, co malý chlapeček utrpěl popáleniny druhého stupně na neuvěřitelných 30 % těla. Jeho matka se jej přitom jen snažila zchladit v nafukovacím bazénku. Jak se to mohlo stát? Na vině byla banální chyba, před kterou se nyní žena snaží všechny v okolí varovat.

Chlapec začal ihned plakat

Ve Spojených státech bylo ten den opravdu nesnesitelné horko. Teploty sahaly až ke 40 °C a Dominique, matka 9měsíčního chlapečka, se jej rozhodla jít zchladit na zahradu do nafukovacího bazénku. Nejprve všechno připravila, poté syna usadila do prázdného bazénku. Měla v úmyslu jej jemně polít vodou ze zahradní hadice, ale hoch začal okamžitě plakat. Stačil k tomu jen kontakt s proudem vody z hadice.

Myslela si, že je naštvaný

Jeho matku to překvapilo, ale zprvu za tím neviděla nic vážného. „Myslela jsem si, že plakal, protože byl v tu chvíli prostě naštvaný. Nesnáší, když se mu na obličej nebo do očí dostane byť jen kapka vody,“ řekla o situaci později. Rychle jí však došlo, že se děje něco mnohem horšího. Kůže na pravé straně těla chlapce rychle zrudla a objevily se na ní velké puchýře. Dominique byla naprosto v šoku, ihned začala pátrat po příčině.

Voda byla skoro vřelá

Ukázalo se, že zahradní hadice ležela v horkém letním dni několik hodin na přímém slunci. Voda v ní tak měla neuvěřitelných 65 stupňů, takže malého chlapce okamžitě opařila. Žena musela jednat rychle, proto na nic nečekala a vyrazila se synem v náruči do blízké nemocnice. Tam zjistila věc, která ji téměř rozplakala.

Měl vážné popáleniny

Když uslyšela, že svému chlapci způsobila popáleniny druhého stupně téměř na třetině těla, přeběhl jí mráz po zádech. Mohlo to dopadnout i daleko hůř. Nyní se snaží varovat ostatní rodiče, aby vždy raději zkontrolovali teplotu vody, kterou pustí do dětských bazénků. Její syn se naštěstí ze zranění dostal bez vážnějších následků.

Jak se v létě nejraději ochlazujete?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vzala roli balicího papíru a začala ho lepit na podlahu v pokoji jejího syna. Maminka na mateřské tak ušetřila nejmíň 10 tisíc
Události247.cz
Události247.cz
Drahota nedopadá na každého: Politici si zase přidávají platy. Zaplatí jim je už tradičně daňoví poplatníci
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Slavná bramborová dieta, ze které šílí celý svět. Už za 3 dny jsou vidět výsledky, její princip je snadný
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko používá rojící se munici Shahed 136. Navzdory nízkým nákladům je sebevražedný dron extrémně propracovaný