Rodiče tak dlouho týrali svého syna, až zraněním podlehl. Toto je příběh chlapce s velkým srdcem

Přestože byl chlapec obětí domácího násilí, své rodiče miloval z celého srdce. Nakonec jim zanechal vzkaz.

týraný chlapec i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Domácí násilí je obrovským problémem po celém světě. V některých případech terorizuje v rodině pouze jeden z členů, vybíjí si zlost na ostatních a ubližuje jim jak psychicky, tak fyzicky. Bohužel se ale objevuje mnoho případů, ve kterých se obětmi stávají malé děti, které napadají jejich vlastní rodiče. Mezi takové se řadí také smutný příběh chlapce, kterého jeho matka a otec přivedli do hrobu.

Rodiče jej bili

Dle statistik vytvořených odborníky je v České republice týráno až čtyřicet tisíc dětí, o čemž informuje také web Fod. A jistě se shodneme na tom, že se jedná o opravdu alarmující číslo. Mezi těmito nebohými holčičkami a chlapci byl také Ivan. Chodil na základní školu, kde patřil mezi nejnadanější žáky. Měl moc rád svou paní učitelku, spolužáky i učení. Nejvíc na světě však miloval své rodiče. Přestože mu často ubližovali, nikdy o nich neřekl nic špatného. Čím byl starší, tím více jej jeho rodiče fyzicky napadali.

Vylévali si na něm zlost, pokud měli špatný den v práci, Ivan to poznal. Trestali jej totiž mnohem více než jindy. A tak se stalo, že se chlapec začal ve škole zhoršovat. Spolužáci se mu smáli kvůli špinavému a obnošenému oblečení, neměl proto žádné kamarády. Na vše byl úplně sám. Když dostal z testu špatnou známku, matka jej doma hrozně zbila. Jakmile se to dozvěděl otec, hodil s ním přes celou místnost a Ivan nedostal za trest ani najíst. V takovém případě měl okamžitě kontaktovat linku bezpečí na číslo 116111, která by ihned zprostředkovala pomoc, což radí také web ŠanceDětem.

V nemocnici zemřel zcela sám

Vše došlo tak daleko, že jej rodiče nechali v zimě pouze v tričku a trenýrkách ve sklepě, aby si uvědomil, že má poslouchat, uklízet a dobře se učit. Od té chvíle jej začalo velmi bolet na hrudi. Jednou jej otec tak zmlátil, že se Ivan probral až v nemocnici. Doufal, že jej přijdou rodiče navštívit, ale nedočkal se jich.

týraný chlapec iZdroj fotografie: Depositphotos

Tak moc je miloval, že jim napsal vzkaz, ve kterém se jim omlouval za to, že nebyl dokonalým synem, a jeho největším přáním bylo mít šťastnou rodinu. Druhý den na následky svých zranění a silného zápalu plic zemřel. Doktor poté předal jeho dopis rodičům, kteří byli následně vzati do vazby.

Tento smutný příběh chlapečka Ivana bohužel není ojedinělý. O případu, kdy matka ubila svou maličkou dcerku k smrti, jsme vás na DámskémDeníku již informovali. Domácí násilí je stále častějším problémem, o kterém se mnohdy neví, protože se o něm oběti bojí mluvit. Když jsou týrány děti, o to je celá situace horší, jelikož se tato bezbranná stvoření nedokáží bránit. Pokud jste tedy sami oběťmi či svědky domácího násilí, rozhodně neváhejte kontaktovat linku bezpečí nebo přímo Policii ČR.

Co si myslíte o týrání dětí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články