Přezdívali mu monstrum a tam jejich šikana zdaleka nekončila: Táta se rozhodl dát všem spolužákům svého syna tvrdou lekci

Chlapec, který se narodil se vzácným onemocněním, čelil ve škole kvůli svému vzhledu krutému týrání. Ostatních dětí se bál a dokonce začal mluvit o sebevraždě.

Smutnýn šikanovaný chlapec sedí na zemi i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Děti dokáží být velmi kruté. Vyprávět by o tom mohl malý hendikepovaný chlapec, který každodenně čelil drsné šikaně. Spolužáci se mu kvůli jeho vzhledu vysmívali a nadávali mu do zrůd. Na dětskou psychiku to byl obrovský nápor. Nejenže se osmiletý chlapec začal dětí bát, ale dokonce začal zmiňovat sebevraždu. Jeho zoufalý otec se rozhodl, že to tak nemůže nechat. Tyranům se rozhodl uštědřit tvrdou lekci, na kterou nezapomenou.

Šikanovaný chlapec mluvil o sebevraždě

Malý Jackson Bezzant z amerického města Idaho Falls je optimistický kluk. Vypadá však jinak než ostatní děti, což z něj dělá snadný terč šikany. Narodil se totiž s vývojovou vadou, která se nazývá Treacher-Collinsův syndrom. Jedná se o geneticky podmíněné onemocnění, které postihuje obličej i krk a má zásadní vliv na vzhled. Chlapec podstoupil několik náročných operací a čekají ho další. Je skoro hluchý.

nemocná holčička

6letá dívka nejí, pláče ze spaní a zvrací až 20krát za hodinu. Důvodem byla psychická šikana, učitelé problém ignorovali

Dětí se chlapec bál. Každý den podle webu CBS zažíval ve škole muka. Kvůli zohyzděné tváři mu děti nadávaly, že je ošklivý, zrůda, monstrum a házely po něm kameny. Spolužáci ho prý dokonce měli ohrožovat nožem. Zoufalý chlapec byl tak zdeprimovaný, že začal mluvit o sebevraždě. Když zděšení rodiče zjistili, co jejich syn musí snášet, obrátili se na vedení školy. Ukázalo se ale, že opatření, která ohledně šikany může instituce přijmout, nestačí.

Zoufalý otec se obrátil na rodiče tyranů

Dětem, ale i některým dospělým, kteří se Jacksonovi posmívají, se tedy jeho otec rozhodl dát za vyučenou. Sám byl svědkem toho, jak synovi nadávali do zrůd, což mu lámalo srdce. „Seděl jsem v autě a plakal jsem. Nevěděl jsem, co mám dělat. Škola odvedla skvělou práci a na její půdě byl Jackson v bezpečí. Teď je řada na rodičích, aby udělali více,“ cituje Dana Bezzanta web People. Nikdo si totiž nezaslouží, aby se s ním takhle jednalo. Natož pak nemocné dítě.

Car show

Zveřejnil(a) Supporting Jackson Bezzant dne Sobota 31. března 2018

Frustrovaný otec napsal tyranům dopis, který zveřejnil na Facebooku. „Můj syn musí snášet nekonečné bombardování urážkami. Spolužáci ho nazývají zrůdou, monstrem a ošklivcem. Děti ho bodají nožem a házejí po něm kamínky. Zmínil se o sebevraždě. Tvrdí, že ho všichni nenávidí a že nemá žádné kamarády. Zamyslete se prosím na chvíli, co byste dělali, kdyby šlo o vaše dítě,“ napsal Dan a vyzval rodiče tyranů, aby své děti vzdělávali o postižených lidech a učili je lásce a respektu.

Co říkáte na dopis, který zoufalý otec napsal?

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články