Devítiletý chlapec bojoval s rakovinou, co mu síly stačily. Nutně potřeboval žít ještě 2 měsíce, pak už mu to bylo jedno

Se zákeřným nádorovým onemocněním se statečný chlapec pral dlouhých 15 měsíců. Ačkoli už mu nezbývalo mnoho času, bojoval ze všech sil – měl pro to výjimečnou motivaci.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Když se devítiletý chlapec začal cítit špatně, lékaři se domnívali, že jde o běžnou infekci. Antibiotika ale nezabrala. Dítě mělo velké bolesti a jeho zdravotní stav se dramaticky horšil. Rodiče ho odvezli do nemocnice, kde mu udělali krevní testy. Výsledky byly špatné. Chlapce vzápětí přeložili na onkologické oddělení. Diagnostikovali mu totiž non-Hodgkinův lymfom, což je vzácná forma rakoviny. Lékaři okamžitě zahájili léčbu. Zdálo se, že chemoterapie spolu s podáváním dalších léků zabrala.

Lékaři dávali rodině naději

Malý Bailey Cooper se pomalu vrátil k normálnímu životu. „Mysleli jsme si, že rakovina je pryč. Bailey se vrátil do školy a každé tři měsíce jsme museli chodit na pravidelné kontroly a rutinní magnetickou rezonanci, ale vypadalo to dobře,“ vzpomíná chlapcův otec Lee Cooper. Jenže zákeřná nemoc se vrátila a udeřila ještě silněji. Prognóza nebyla ideální, ale lékaři rodičům dávali naději. Řekli jim, že existuje 70procentní šance na přežití.

Chlapec znovu musel absolvovat sérii chemoterapií a podstoupil transplantaci kmenových buněk. Nemocnice byla jeho druhým domovem. „Museli jsme vyzkoušet všechno, co se dalo,“ vysvětluje otec. Chvíli to vypadalo, že se chlapcův stav zlepšuje. Dokonce ho propustili domů. Rodiče chtěli věřit, že tentokrát jejich statečný syn porazil nemoc definitivně. Po šesti týdnech se rakovina znovu ozvala. Verdikt lékařů byl nekompromisní.

Stav chlapce se zhoršil

Velmi agresivní forma rakoviny se velmi rychle rozšířila a dostala se až do pozdního čtvrtého stadia. Bailey měl metastázy v hrudníku, plicích, játrech i žaludku. „Řekli nám, že už mu nezbývá moc času, že to budou dny nebo týdny,“ popisuje děsivé okamžiky Lee. Rodiče se rozhodli, že k synovi budou otevření a řeknou mu, co se děje. Chlapce to vyděsilo a snažil se strašnou zprávu zpracovat. „Za pár hodin všechno přijal, usmál se na nás a řekl, že chce jít domů,“ dodal otec.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zoufalí rodiče by udělali cokoli, aby se Bailey cítil lépe. Fakt, že mu lékaři dávají dny nebo týdny života, je srazil na kolena. „Bylo to strašné. Věděli jsme, že mu nezbývá moc času, a snažili jsme se užívat si naplno všechny společné chvilky,“ řekla chlapcova matka Rachel. Dítě dostávalo léky na bolest a jeho stav se pomalu zhoršoval. Jediné, co ho drželo při životě, bylo odhodlání, že chce vidět svoji malou sestřičku, která se teprve měla narodit.

Novorozené holčičce vybral jméno

Lékaři předpověděli malému Baileymu jen dny nebo týdny života, ale on se vzepřel nepřízni osudu. Pro rodiče to sice byly srdcervoucí tři měsíce, ale jejich syn se dočkal a setkal se se svou sestřičkou Millie. Dokonce jí vybral i jméno. „Objímal ji, zpíval jí a dělal všechno, co by dělal starší bratr,“ řekla Rachel. Rodiče tušili, že na Vánoce s nimi už nebude, přesto ho vybídli, aby napsal svůj seznam vánočních přání. Po 15měsíčním boji se zákeřnou rakovinou Bailey zemřel na Štědrý den.

Co říkáte na odhodlání statečného chlapce?

Zdroj: TheTimes
Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Pes štěká v noci do prázdna: Možné důvody a jak ho to odnaučit
Události247.cz
Události247.cz
Důchodci musí také podávat daňové přiznání, ale jen někteří. Pokud to neudělají, hrozí jim tučné pokuty
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Selhání ledvin se špatně rozeznává: Nečekané příznaky jako otoky kotníků a svědění kůže
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nová umělá inteligence se sama vyvíjí stejně, jako tomu bylo při Darwinově evoluci