12letý chlapec nechal svého pejska v krabici před útulkem. V dopise píše, že ho chce zachránit před násilnickým otcem

Zaměstnance záchranné stanice vyvedl z míry vzkaz, který nalezli v krabici spolu s odloženým pejskem. A to jsou zvyklí na ledacos.

chlapec pláče i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V záchranných stanicích nebo útulcích pro opuštěná zvířata je spousta chlupatých mazlíčků, jejichž příběhy mnohdy vhání slzy do očí. Stalo se to i zaměstnancům jednoho z útulků, kteří před jeho vchodem našli kartonovou krabici se zajímavým obsahem. Bylo v ní krásné štěně pitbula, plyšová hračka a dopis. Nález opuštěného pejska pro ně nebyl ničím neobvyklým, ale ze vzkazu, který tam jeho původní majitel zanechal, je mrazilo.

V krabici byl pejsek, hračka a vzkaz

Když zaměstnanci útulku v mexickém státě Michoacán otevřeli krabici, kterou někdo nechal přede dveřmi, vykoukla na ně hlavička malého pitbula. Uvnitř byla i hračka, zřejmě aby pejskovi nebylo v tísnivém prostředí smutno, a ručně napsaný dopis. Původní páníček v něm vysvětloval důvody, proč se pejska zbavil. Nebylo to z nenávisti, ale z lásky. Právě to zaměstnance zaskočilo. Přestože měl pejska rád, musel se ho vzdát, aby mu zachránil život.

Dopis napsal dvanáctiletý chlapec, který se obával o život svého chlupatého kamaráda. Jeho otec se totiž ke štěněti choval násilnicky. Smutný osud, který by psa pravděpodobně čekal, vedl chlapce a jeho matku k rozhodnutí, že ho odnesou do útulku, aby se pro něj našel lepší a hlavně bezpečnější domov. „Jmenuji se Andrés a je mi 12 let. S mámou jsme se rozhodli, že ti pejska přenecháme. Všechno dělám za zády svého otce, protože on uvažoval o tom, že ho prodá,“ stálo v dopise.

Otec pořád psa bije a kope

Vzdát se domácího mazlíčka nebylo pro dítě jednoduché. Pochopilo ale, že má-li mít zvíře dobrý život, musí ho uchránit před svým otcem. „On psa pořád bije a kope. Jednou ho kopl tak silně, že mu poranil ocásek. Doufám, že mu pomůžete a postaráte se o něj. Tady má plyšovou hračku, aby na mě nezapomněl,“ vysvětloval v dopise Andrés. V zaměstnancích útulku zanechalo chlapcovo srdceryvné gesto hluboký dojem.

Zveřejnil(a) Xollin dne Čtvrtek 13. února 2020

Pes, který dostal jméno René, strávil v krabici jen krátkou dobu, než si jí lidé z útulku všimli. Byl trochu vyděšený, ale to časem odeznělo. Absolvoval veterinární vyšetření, včetně rentgenového, protože ocásek se zdál být zlomený. Hlavní ale bylo, že už byl v bezpečí. V útulku se velmi rychle rozkoukal a užíval si společnost dalších opuštěných pejsků. Během několika týdnů se pro něj našel i nový domov. To by se ale nestalo, nebýt těžkého rozhodnutí, které zoufalý chlapec učinil.

Co říkáte gestu, které chlapec udělal, aby zachránil svého psa?

Zdroj: Telenico
Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články