Chlapec až do svých šesti let nepromluvil, nikdo nechápal proč. Na pravý důvod přišel až zubař

Některé děti se naučí mluvit hodně brzy a v šesti letech už někdy dokonce čtou a učí se psát. Ale žádné dítě není stejné.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mason se narodil jako úplně zdravé miminko, ale v pouhých 10 dnech prodělal mozkové aneurysma. To znamenalo, že se u něj objevily vývojové problémy. To znamenalo, že rodičům doktor řekl, ať počítají s tím, že bude mluvit asi o něco později než jiné děti jeho věku. A tak všichni trpělivě čekali, ale trvalo to už opravdu hodně dlouho. Nakonec to všechno vyřešil zubař.

Mason dokázal něco říct

Mason začal navštěvovat logopedii už když mu byl jeden rok. Tam mu řekli, že trpí vzácným genetickým syndromem , kvůli kterému bude pro něj mluvení problém do konce života. Možná, že se naučí mluvit, ale bude se zadrhávat a možná koktat. Dost zajímavé je, že Mason dokázal říct začátek slov, ale nic víc neřekl. Rodiče se naučili mu rozumět, ale ve svých šesti letech mluvil na úrovni ročního dítěte.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Zubař zjistil problém

Když ho matka vzala na preventivní prohlídku k zubaři, stalo se něco, v co nikdo ani nedoufal. Zubař si totiž všiml, že tkáň pod Masonovým jazykem je příliš blízko konce jeho jazyka a brání tak přirozenému používání. Se svolením rodičů provedl ve své ordinaci desetisekundový laserový zákrok a tím osvobodil chlapcův jazyk.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Mason krásně mluví

Rodiče ani nevěřili, že by něco takového mohlo pomoci, že by to, že jejich syn nemluví, bylo pouze nějakou tkání. Ale chtěli pro své dítě udělat cokoliv, co by mu mohlo pomoci, a proto svolili. Naštěstí zubař věděl přesně, co dělá. Chlapec vyšel z ordinace a začal mluvit. Rodiče nemohli uvěřit tomu, že mluví opravdu plynule, skládal věty a byl hrozně šťastný.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Nyní už Mason chodí do školy a nikdo by na něm nepoznal, že měl někdy nějaké problémy s mluvením. Lékaři věří, že brzy bude komunikovat na stejné úrovni jako jeho třináctiletý bratr. Ještě, že se matka rozhodla vzít syna k zubaři. Znáte také někoho, komu dlouho trvalo rozmluvit se?

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 801 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
10 rostlin ideálních do rodin s dětmi a domácími mazlíčky. Jsou naprosto bezpečné, pozor na ty jedovaté
Události247.cz
Rodící se vládní koalice chce změnit boj s covid-19. Už jsou jasné první obrysy
JakZdravě.cz
Máte oteklé oči, zažívací potíže, či zapomínáte? Přehlížené signály brzy vyústí v závažné zdravotní komplikace
VědaŽivě.cz
Jupiter zachránil Zemi před pádem obřího vesmírného objektu. Jeho úloha pro lidstvo je nenahraditelná