Šestiletý chlapec nechtěl za žádnou cenu opustit svou umírající sestřičku. Z jeho posledního utěšování by jeden plakal

Malý chlapec byl celou dobu po boku své malé umírající sestřičky. Ta i přes nákladnou léčbu bohužel prohrála boj se zákeřnou rakovinou.

i Zdroj fotografie: S vědomím Matt Sooter
                   

Smrt dítěte je nejděsivější noční můrou pro každého rodiče. Pro Chandu a Matta Sooterovi se to stalo skutečností. Úmrtí jejich 4leté dcery Adalynn drtivě zasáhlo celou rodinu. V posledních chvílích života byl u nemocniční postýlky holčičky, která pomalu prohrávala svůj boj s rakovinou, její 6letý bratr Jackson a držel ji za ruku. Namísto toho, aby si děti spolu radostně hrály a škádlily se, procházely peklem.

Lékaři diagnostikovali neoperovatelný nádor

Když si rodiče všimli, že něco není v pořádku, byly Adalynn, které říkaly mazlově Addy, jen 2 roky. Holčička se spíše zvláštně kývala, než chodila, zpočátku tomu však nevěnovali pozornost. Pak se ale situace zhoršila a Addy začala ztrácet koordinaci a padat. V nemocnici lékaři provedli u 2letého dítěte několik testů a vyšetření. Nakonec řekli rodičům zdrcující zprávu.

Addy diagnostikovali difuzní vnitřní pontinský gliom, což je neoperovatelný mozkový nádor. Holčička nastoupila drastickou a nepříjemnou léčbu. Musela 33krát na ozařování a chemoterapii. Přesto jí lékaři dávali jen několik měsíců života. Chvíli to vypadalo, jako kdyby se stal zázrak. Šokovalo to lékaře i rodinu. Nádor se začal zmenšovat a stav Addy se lepšil.

Přestože všichni věřili, zázrak se nekonal

Radost ale trvala jen chvíli. Nádor se nakonec rozšířil do páteře. Přestože lékaři nedávali holčičce už žádnou naději, rodiče se nechtěli vzdát. Dokonce odletěli do Mexika, kde Addy podstoupila experimentální léčbu, za kterou rodina zaplatila 200 000 dolarů, což je v přepočtu zhruba 4,75 milionu korun. Přestože všichni doufali v uzdravení, zázrak se nekonal.

Zveřejnil(a) Matt Sooter dne Pondělí 31. července 2017

Nádor v páteři navíc začal holčičce způsobovat větší a větší bolesti. Tíha neodvratného konce na všechny dolehla. Rodiče si uvědomili, že jejich dcera nebude dlouho žít. Snažili se proto krátký čas, který jim s Addy zbýval, užít plnými doušky. Jenže zdravotní stav holčičky se zhoršil a skončila v nemocnici. Celá rodina, včetně malého Jacksona, byla s ní. Sourozenci si povídali, dokud nenastal čas na spaní.

Od umírající Addy nechtěl bratr odejít

Pak se odehrála nejsrdceryvnější scéna. Jackson se se svou sestřičkou naposledy rozloučil. Držel ji za ruku a hladil po hlavě. „Mám tě rád,“ řekl. Nechtěl od Addy odejít a rodiče jej nemohli donutit. Jejich otec tento okamžik vyfotil a zveřejnil na sociálních sítích s komentářem: „Malý chlapec by se neměl loučit se svým parťákem, kamarádem na hraní, nejlepším přítelem, sestřičkou. Takto by to nemělo být. Toto je zlomený svět, ve kterém žijeme.“

Addy krátce po jedné ráno zemřela. Se svou nemocí bojovala 18 měsíců. Jacksona měla celou tu dobu nablízku. „Strašně nám chybí, ale jsme také klidní, protože víme, že jsme udělali vše, co jsme mohli, abychom se jí pokusili pomoci, a už netrpí bolestí,“ řekl otec dětí s tím, že se s holčičkou stejně jednou zase všichni znovu potkají.

Co říkáte na to, jak dojemně se chlapec staral o sestřičku?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla