14letý hoch našel peněženku, a tak se rozhodl vypátrat jejího majitele. Ten mu řekl, že ji ztratil už před 33 lety

Portmonku, ve které měl i své doklady, si muž položil na kameny, aby mu nevypadla z kapsy kraťasů při rybaření. Jenže když ji pak hledal, jako by se po ní slehla zem.

Ruce drží peněženku s bankovkami i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud člověk ztratí nějakou věc, nakonec se pokaždé musí nějak smířit s tím, že se s ní prostě už nikdy neshledá. A jak roky plynou, možná na ni i zapomene. Podobně jako Nick Chowdhury, který byl v létě 1991 rybařit poblíž přístavu ve městě Comox na kanadském ostrově Vancouver. Tehdy přišel o peněženku, kterou si odložil na kameny. Přestože ji dlouho hledal, všechny pokusy byly marné. Po více než třech dekádách se stalo něco neuvěřitelného.

Odložil si peněženku při rybaření

Když byl nadšený rybář za odlivu rybařit, přeskočil z mola na vlnolamy z velkých balvanů. V kapse šortek měl portmonku, která mu málem vypadla. Rozhodl se proto, že bude bezpečnější odložit si ji na kameny. „Tak jsem se podíval na jeden kámen, opatrně ji tam položil a řekl si, že si to místo musím zapamatovat,“ cituje Chowdhuryho server CTVNews.

Chlapec našel peněženku, která byla plná peněz. Rozhodl se, že udělá správnou věc a všichni mu za to teď tleskají

Jenže když se o několik hodin později portmonku snažil najít, nebylo po ní ani památky. Jako kdyby se do země propadla. Dlouho ji po okolí intenzivně hledal, ale marně. Měl jsem tam všechno. Rodný list, kartu pojišťovny, všechny doklady,“ vysvětluje rybářský nadšenec. Když se začalo smrákat, svoje snažení vzdal, nasedl na své kolo a odjel domů.

Na portmonku narazil čtrnáctiletý chlapec

Nakonec se smířil s tím, že peněženku už nikdy neuvidí, a koupil si novou a úplně stejnou. Pravděpodobnost, že by ještě někdy dostal svou starou portmonku zpět, byla v podstatě nulová. Ale po dlouhých třiatřiceti letech se stalo něco neuvěřitelného. Ve stejných místech, kde kdysi Chowdhury rybařil, se nedávno pohybovala partička teenagerů, kteří tam hledali zapadlý ovladač od elektrického skateboardu.

Nick Chowdhury was in his early 20s when he lost his wallet at the Comox Marina while fishing in 1991. Unbeknownst to…

Zveřejnil(a) White Rock Live dne Úterý 14. května 2024

Namísto něj našel čtrnáctiletý Jamie Lee peněženku. „Byla strašně ošuntělá, byly v ní díry a otevřít šla ztěžka,“ popsal chlapec webu VictoriaNews s tím, že měl hned jasno, že ji chce vrátit původnímu majiteli. Díky dokladům, které se zachovaly v překvapivě dobrém stavu, se mu to podařilo a následně ho kontaktoval na sociálních sítích. Chowdhury byl zpočátku nedůvěřivý, ale když mu chlapec peněženku vyfotil, byl v šoku. „Je to jako závan z minulosti,“ řekl ohromený rybář serveru.

Co říkáte na to, že se peněženka po 33 letech našla?

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články