V 7 letech prodělal masivní mozkovou mrtvici. Rodiče nyní popisují jeho zotavení: „Je to jak na horské dráze…“

Malého chlapce postihla v jeho sedmi letech mozková mrtvice. Tento nebezpečný stav je obvyklejší u starších lidí, ovšem může k němu dojít i v takto brzkém věku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každé dítě by mělo zažít to pravé dětství, ve kterém si užije hodně zábavy s kamarády, objevování nových věcí, školní léta a mnoho dalšího. Všichni rodiče si přejí pro své děti to nejlepší a také se jim snaží zajistit kvalitní život. Když ale vstoupí do života určitá překážka, může zkazit vše, co si člověk naplánoval. Tento chlapec ještě ani netušil, co všechno může v životě zažít a objevila se u něj mrtvice, kterou by u dítěte nikdo neočekával.

Chlapec si hrál na hřišti s ostatními dětmi

Pokud nějaké dítě onemocní, každý rodič si v danou chvíli přeje, aby jejich nemoc mohli vzít na sebe a jejich potomek se netrápil. Bohužel taková věc v životě není možná, a tak se musí všichni držet a snažit se o to, aby bylo dítě opět zdravé. Wendi Schweigerová je maminkou syna Chase (7 let), kterého poslala za ostatními dětmi, aby si společně hrály. Po chvilce uslyšela, že ostatní děti volají na Chase, aby se vzbudil.

Wendi si nejprve myslela, že děti hrají hru

Jakmile Wendi slyšela, jak děti volají na jejího syna, nejprve si myslela, že hrají hru. Viděla, že Chase leží na zemi, ale stále se nezvedá. Rychle k němu přiběhla, aby zkontrolovala, zda je v pořádku. Když doběhla ke svému synovi, viděla, že jeho obličej vypadá nějak divně. Nemohl otevřít oči, jeho dech byl podivný a také se pozvracel. Wendi rychle zavolala sanitku, která chlapce odvezla do nemocnice. Lékaři měli zpočátku podezření na záchvat.

Manžel Wendi si všiml dalších příznaků

Jordan Schweiger je otcem malého Chase a když jeho syna vezla sanitka do nemocnice, nacházel se mimo město. Jakmile mu Wendi zavolala, co se stalo, ihned přispěchal do nemocnice. Zde si všiml, že Chase nehýbe pravou polovinou těla. Lékaři udělali u Chase mnoho vyšetření, aby přišli na to, co mu doopravdy je. Verdikt byl jasný. Chase prodělal mozkovou mrtvici, protože mu dvě krevní sraženiny zablokovaly průtok do levé strany mozku.

iZdroj fotografie: Pixabay

Tato sraženina způsobila u Chase to, že poškodila části, které ovládají řeč a mnoho dalších motorických dovedností. Jeho otec jej požádal, aby mu ukázal pravým palcem nahoru, jestli rozumí tomu, co říkají. Chase ukázal levým palcem, že rozumí. Chase tedy nemohl komunikovat jinak než tímto způsobem, ale lékaři si všimli, že jeho stav se spíše zhoršuje.

Stav Chase se nezlepšoval

Po dalších vyšetřeních bylo zjištěno, že otok mozku se u Chase zhoršuje a musí mu být odstraněna část lebky, aby se tlak zmírnil. Nebylo vůbec jisté, zda bude moci Chase poté chodit, ale bez operace by nemusel přežít. Dva dny po operaci Chase začal pomalinku komunikovat a po 15 dnech na JIP byl přesunut na neurologické oddělení. Musel nosit helmu a pohyboval se pouze s invalidním vozíkem. Lékaři však udělali všechno možné a Chase se opět postavil na vlastní nohy.

Jaké jsou podle vás ty nejčastější příznaky mozkové mrtvice?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články