Adoptovala syna, kterého rodina opustila. Chlapec dal biologické matce životní lekci, kterou si do puntíku zasloužila

Žena nechala svého čtyřletého chlapce opuštěného na ulici. Ten jí později udělil lekci, kterou si zasloužila. Zachoval se obdivuhodně.

chlapec i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Po celém světě žije obrovské množství dětí, ke kterým se osud nezachoval nejlépe. Rodiče je opustili ještě v porodnici nebo je v horším případě odložili někde na ulici či hodili do kontejneru s tím, že nechtěli, aby vůbec přežilo. Přestože se je bohužel někdy nepodaří zachránit, naštěstí existují lidé, kteří se opuštěných dětí ujmou. Poté již záleží jen na nich, zda budou chtít své biologické rodiče najít a poznat, či nikoliv.

Chlapečka našli opuštěného na ulici

Když se manželé dozvěděli, že nikdy nebudou moci mít dítě, museli se smířit s tím, že již navždy budou sami. Osud jim však přichystal jinou cestu. Při procházce našli na ulici opuštěného čtyřletého chlapečka. Přivolali tedy polici, která však nebyla schopna najít jeho biologické rodiče. Když jim policista oznámil, že chlapce odvezou do dětského domova, žena okamžitě zareagovala a s manželem se domluvili, že si hocha vezmou do pěstounské péče. Do té se sice umisťují především děti do 12 měsíců, o čemž informuje i web ŠanceDětem, úřady jim však vyhověly.

Nakonec jim byla schválena i chlapcova adopce, což bylo v jejich případě mnohem lepší. Jak totiž uvádí web DobráRodina, pěstouni nemají rodičovská práva a nejsou zákonnými zástupci dítěte. Manželé tak svému novému synovi věnovali veškerý svůj čas, snažili se mu dát to nejlepší, co mohli, a naučit jej slušnému chování a vychovat z něj dobrého člověka. Když mu bylo 17 let, stanul tváří v tvář své biologické matce, která se náhle zjevila u jejich dveří.

Mladík svou biologickou matku odmítl

Přijela v luxusním automobilu, aby si syna vzala zpět k sobě. Vzala si totiž milionáře, díky kterému mohla své dítě zaopatřit. Chlapec ji však odmítnul. Kdysi jej nechala na ulici, takže jí nevěřil. Žena byla překvapená, ale dala mu alespoň tučný šek, aby mu tak zajistila lepší budoucnost. Za pár týdnů se však biologická matka opět objevila u jeho dveří, tentokrát zcela bez peněz. Jakmile totiž její muž zjistil, že dala spoustu peněz svému synovi, rozvedl se s ní a vyhodil ji. Ocitla se tedy sama na ulici jako kdysi její syn. Ten se k ní však zachoval úplně jinak, než kdysi ona k němu.

Malý syn dal matce přáníčko iZdroj fotografie: Depositphotos

Domluvil se se svými adoptivními rodiči, kteří souhlasili s tím, že jeho biologickou matku vezmou k sobě, aby jí pomohli začít znovu a postavit se na vlastní nohy. A finance, jež mu poskytla, věnoval dětem bez domova. Jeho rozhodnutí dojalo mnoho lidí. Rodiče z něj opravdu vychovali rozumného a dobrého člověka. Mladík měl štěstí, že má tak skvělé adoptivní rodiče a měl možnost poznat i svou skutečnou matku. Stejně jako muž, o kterém jsme již na DámskémDeníku psali. Ten svou biologickou mámu potkal až ve svých 42 letech.

Co říkáte na jeho lekci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články