„Mami, prosím, nech mě umřít,“ prosil 5letý klouček. Zoufalá žena prožívá nejhorší chvíle svého života

Zoufalí rodiče vyzkoušeli skoro všechny léčebné postupy, ale chlapcův stav se nezlepšil. Na některých částech těla je ekzém tak silný, že vypadají jako popálené kyselinou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vidět svého potomka trpět je to nejhorší, co může rodiče potkat. Obzvláště, když jde o malé dítě. Rodiče 5letého Morgana Bishopa jsou zoufalí a na pokraji sil. Vyzkoušeli všechno možné, aby svému synovi pomohli, jenže bez úspěchu. Chlapec má kožní problémy, ale ekzém na jeho tělíčku je extrémně silný a hoch sotva chodí. Své matce malý Morgan řekl, že chce raději zemřít, než aby trpěl dalšími nesnesitelnými bolestmi.

Kvůli péči o syna se vzdala práce

S kožním onemocněním chlapec bojuje od svých 4 měsíců. Všechny dostupné léčebné postupy, včetně jedné z forem chemoterapie, již lékaři vyzkoušeli, avšak marně. Morgana trápí obrovské bolesti. Kůži na chodidlech a nohách má tak zničenou, že nemůže chodit. Když je mu lépe, pohybuje se pouze na koloběžce. Problémy s ekzémem jsou velké a v noci chlapec ani nespí. Jen výjimečně si může hrát s kamarády.

Probdělé a bolestivé noci způsobují časté vyčerpání chlapce. Do školy chodí jen dopoledne. „Během školních hodin jej svědící kůže příliš rozptyluje. Sotva udrží chvíli tužku v ruce,“ popisuje chlapcova matka Dana Bishopová, která se kvůli péči o syna musela vzdát své práce. „Přijde ze školy a řekne mi, že si chce hrát s kamarády. Ale už po pár krocích si musí sednout,“ dodala. Rodina žije v anglickém předměstí Tadworth.

Chlapce na noc balí do zavinovačky

Kůži na chodidlech a zadní straně kolen má chlapec popraskanou do krve. „Když je to opravdu zlé, vypadá to skoro jako popálení od kyseliny,“ říká Dana. Rodiče Morgana mažou krémem po celý den a na noc jej zabalují do vlhké zavinovačky. Za posledních osm měsíců prý zažili jen čtyři dobré dny. „Nemáme žádný život. Zima je pro jeho kůži peklem kvůli ústřednímu topení a chladnému počasí, ale i v létě chodíme ven jen zřídka, protože horko a pyly ekzém také zhoršují,“ vysvětluje matka.

Onemocnění chlapce se zcela podřídil život celé rodiny. „Nemáme žádný odpočinek. V den svých pátých narozenin mi Morgan řekl, že by raději zemřel, než aby se dále potýkal s bolestí. Bylo to srdcervoucí,“ dojatě vzpomíná matka. Rodiče jsou frustrovaní i z toho, že se tolik nevěnují druhému synovi, ročnímu Jensonovi. „Je velmi chápavý. Když vidí, jak se Morgan škrábe, snaží se mu pomoci a natírá jej krémem,“ říká Dana.

Je to emocionální horská dráha

Když se rodiče střídají a chodí si ven hrát s Jensonem, cítí se provinile, že Morgana nemohou zapojit. „Je to emocionální horská dráha. Máme chvíle, kdy je mu dobře. Můžeme tak vidět záblesky jeho šťastné, upovídané osobnosti, pak zase začne svědění a začne být podrážděný a iracionální,“ popisuje Dana. Kromě ekzému má chlapec astma a život ohrožující nefatální syndrom, při kterém mu z ledvin uniká velké množství bílkovin.

Zveřejnil(a) Morgans Mission dne Sobota 4. června 2016

Rodiče se domnívají, že léky na potlačení imunity, které musí Morgan užívat kvůli problémům s ledvinami, zhoršují jeho ekzém. Navíc trpí více než 20 alergiemi, včetně potravinové. Lékaři stále vylučují, co jíst nesmí. Proto uvažují o zavedení sondy s výživou do žaludku. Zoufalí rodiče pátrají, jak synovi pomoci. Objevili kliniku ve Francii, kde léčí ekzémy pomocí hydroterapie. Je to nejspíše poslední šance na pomoc Morganovi. Na úhradu léčby uspořádali sbírku.

Co byste poradili zoufalým rodičům?

Zdroj: DailyMail
Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Neobvyklá užití WD-40: Na počmáranou zeď, skvrny od lepidla, vodní kámen i proti ptákům
Události247.cz
Události247.cz
Léto plné nádherných výletů? Vsaďte na nekonečné hory
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I slunečnicová semínka mají co nabídnout: Pomohou na záněty i krevní tlak
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů