39letá žena podstupovala chemoterapie, ale ve skutečnosti rakovinu neměla. Lékaři se v diagnóze spletli

Do nemocnice se matka dvou dětí vydala kvůli bolesti žaludku. Vyšetření ukázalo, že trpí běžnými ledvinovými kameny, ale odhalilo také něco mnohem závažnějšího.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lidé jsou sice omylní, ale když chybuje lékař, může to mít extrémně vážné následky. Na vlastní kůži se o tom přesvědčila devětatřicetiletá žena z amerického Texasu. Její život se obrátil vzhůru nohama poté, co se vydala do nemocnice s relativně běžnými zdravotními problémy. Jenže lékaři u ní diagnostikovali rakovinu a šokované pacientce řekli, že má před sebou maximálně 15 měsíců života. Po dvou kolech drastické léčby se ukázalo, že rakovinu nikdy neměla.

Pacientce řekli, že jí zbývají jen měsíce

Děsivý příběh se začal psát předloni, když vysokoškolská pracovnice Lisa Monková pociťovala znepokojivé bolesti žaludku. Vyšetření na CT v nemocnici odhalilo, že má obyčejné ledvinové kameny. Podezřelý útvar ale lékaři objevili i na slezině. „Když mi doktor řekl, že jde o rakovinu, byla jsem v šoku. Byla to strašná diagnóza a oni mi řekli, že je to konečné,“ cituje reakci vyděšené ženy server TheIndependent.

Nemocné díte smrká

Byla bledá a měla rýmu. Lékaři to považovali za obyčejné nachlazení, skutečná diagnóza ale byla mnohem horší

Matka dvou dětí absolvovala operaci, při níž chirurgové nádor odstranili s tím, že jde o vzácný angiosarkom. Pacientce dávali jen 15 měsíců života. Lisa se rozhodla, že s nemocí bude bojovat. Podstoupila léčbu, která zahrnovala agresivní chemoterapii. Potýkala se s vážnými vedlejšími účinky, včetně vypadávání vlasů, zvracení a kožních problémů. Bylo to extrémně vyčerpávající, ale kvůli svým dětem nehodlala nic vzdát.

Lékaři se spletli, rakovina to nebyla

Při rutinní kontrole po druhé sérii drastické léčby se Lisa dozvěděla něco, nad čím zůstává rozum stát. Žádnou rakovinu nikdy neměla. Velmi nepříjemné a vyčerpávající martýrium podstoupila úplně zbytečně. Namísto omluvy jí ale lékař pogratuloval. „Zadlužila jsem se a chemoterapie mi rozežrala vnitřnosti. Zpráva, která prokazovala, že nemám rakovinu, byla měsíc stará. Nemusela jsem na druhé kolo chemoterapie, kdyby mi to řekli hned,“ řekla rozčílená Lisa webu TheSun.

Lékaři nakonec zjistili, že na slezině byla hmota, která vznikla důsledkem zvýšené aktivity cév. Rok po děsivé události je Lisa stále naštvaná kvůli tomu, co musela prožít. „Stále vypadám, jako bych měla rakovinu. A stále platíme účty za lékařskou péči. Navíc traumata, která jsem prožila, a dopisy na rozloučenou blízkým psané ve strachu ze smrti ve mně zanechaly hlubokou stopu, bylo to velmi temné období,“ svěřila se Lisa.

Co říkáte na to, že se lékaři spletli?

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Zobrazit další články