Letuška se k ženě chovala, jako by byla morbidně obézní. „Cítila jsem se tak poníženě. Sama nechápu, že jsem nezačala brečet.“

Žena si chtěla v letadle přesednout na místo jejího manžela, ale nebylo jí to umožněno. Letuška se k ní údajně navíc chovala mimořádně nezdvořile, což ji pobouřilo.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Některé společnosti se opravdu snaží vyjít svým zákazníkům vstříc, ale někdy se to prostě nepovede k oboustranné spokojenosti. Tento případ se stal ženě jménem Joe Bartholomew, která cestovala s velmi známou leteckou společností. V letadle se cítila opravdu nepříjemně a poté sdílela svůj příběh na sociálních sítích. Názory lidí na údajnou fatfobii se ale v tomto případě různí.

Začala pociťovat klaustrofobii

Joe letěla se svým manželem z Řecka do Spojeného království. Bylo jí přiděleno sedadlo v zadní části, kde ale po chvíli dostala nepříjemné pocity spojené s klaustrofobií. Rozhodla se proto, že požádá personál o to, aby si mohla přesednout na místo jejího manžela a jednoduše si s ním sedadlo vyměnit. Byla si jistá, že se více vpředu bude cítit lépe a méně stísněně.

Letuška jí to zakázala

Žena si posbírala své věci a vydala se za svým manželem, aby se mohli vyměnit. Letuška se na ni podezíravě podívala, a tak jí Joe vysvětlila situaci. Dočkala se však odmítavé odpovědi stevardky. „Ach, madam, to opravdu nepůjde. Toto je nouzové sedadlo, lidé, kteří potřebují prodloužení bezpečnostních pásů, tam nemohou sedět.“

Ukázkový případ fatfobie

Bylo údajně hned jasné, o co letušce šlo. Joe si je jistá, že útočila na její vzhled, tedy konkrétně na její nadváhu. „Seděla jsem na svém původním místě a trápila jsem se další dvě a půl hodiny. Nechápu, jak jsem dokázala nezačít brečet. Byla jsem velmi naštvaná a mrzelo mě to,“ řekla později ve svém videu na TikToku, kde vyprávěla tento příběh.

Žena to vůbec nepotřebovala

Na celé situaci přišlo Joe nejhorší to, že žádné prodloužení pásů nepotřebovala. Stevardka se zachovala velmi neprofesionálně a netaktně, jelikož se jí žena prostě zdála příliš obézní. Joe to s ní po letu sice řešila, ale zaměstnankyně jí jen sdělila, že dodržela bezpečnostní předpisy. Určitě to však mohla říci důstojněji.

iZdroj fotografie: Unsplash

Reakce veřejnost překvapila

Video na TikToku se rychle stalo velmi populárním a letecká společnost Joe dokonce kontaktovala s omluvou. Reakce veřejnosti se různí, ale velká část lidí se ženou souzní. Chápou, jak špatně se musela cítit, zejména proto, že se celá událost stala před spoustou lidí. Joe doufá, že se z jejího případu aerolinky do příště poučí.

Co říkáte na chování letušky?

Zdroj: UPSOCL
Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Zobrazit další články