Cestující si v autobusu pověsil houpací síť a odmítal z ní vylézt. Nedokázal si s ním poradit ani řidič

Svérázný pasažér obhajoval svůj poněkud bizarní počin tím, že nikde ve voze není cedule se zákazem věšení hamaků. Spolucestující i řidič autobusu ho měli plné zuby.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

K velmi zvláštnímu incidentu došlo v autobusu městské hromadné dopravy v australském městě Sydney. Jeden z cestujících si ve voze zavěsil houpací síť, vlezl si do ní a prostě odpočíval. Když ho řidič upozornil, aby si hamak sbalil a choval se spořádaně jako ostatní cestující, muž, jenž je zřejmě bezdomovec, to odmítl udělat. Argumentoval tím, že nikde ve voze ceduli se zákazem používání houpacích sítí nevidí.

Řidič vyhrožoval, že zavolá policii

Video s názvem Hammock Guy zachycující poněkud bizarní scénu, které sdílel instagramový profil SrhmrTravel, se stalo hitem internetu, který zhlédlo podle webu LaVoz přes 45 milionů lidí. Je na něm vidět, jak řidič autobusu stojí před mužem uvelebeným v houpací síti pověšené uvnitř vozu a dohaduje se s ním. Žádá, aby síť sbalil a vystoupil z autobusu. V opačném případě na něj prý zavolá policii.

Neukázněný cestující vystrčí z hamaku hlavu a křičí na řidiče, že to prostě neudělá. V autobusu je prý klimatizace, což se mu líbí, a nehodlá proto vůz opustit. Na videu je také slyšet, jak řidiče podpoří někdo z ostatních cestujících. „Můžete slézt, abychom mohli už jet a dostat se tam, kam potřebujeme? Slezte dolů!“ nabádá marně bezdomovce pasažér.

Nikde žádný zákaz používání sítí

Zdá se, že muži v červené mikině s kapucí, který si chtěl v hamaku nerušeně hovět, začíná docházet s dotěrným řidičem i nevrlými pasažéry trpělivost. Začne na ně dokonce zvyšovat hlas a vypadá docela agresivně. „Ukažte mi, kde je tady cedule zákaz houpací sítě,“ vyzývá je. V souvislosti s autentičností videa se podle webu rozhlasové stanice Hot107,9 rychle vyrojily pochybnosti.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený SRHMR TRAVEL | VIAJES, PAISAJES Y TURISMO. (@srhmrtravel)

Nakonec se ukázalo, že scénka je skutečně nahraná. K videu se přihlásili manželé Lexi a Ocean Andersovi z amerického Las Vegas, kteří se podle webu USAToday natáčením podobných filmů baví. „Je to opravdu zábavné video. Baví nás tyhle momenty točit a sdílet,“ uvedl Ocean. V souvislosti s nárůstem počtu bezdomovců spousta uživatelů internetu tvrdí, že ve velkých městech, jako je třeba New York nebo Los Angeles, by je něco takového ve veřejné dopravě vůbec nepřekvapilo.

Co si myslíte o natáčení podobných videí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Zobrazit další články