Nesnášíte, když vám po česneku páchne z úst? Stačí sníst 1 z těchto surovin a máte okamžitě klid

Jste-li milovníky česneku, ale často si jej odpíráte kvůli nepříjemnému zápachu z úst, zkuste pár triků, jak silný odér zamaskovat, abyste neobtěžovali své okolí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Česnek je velice oblíbenou surovinou k dochucení mnoha pokrmů. K některým jídlům neodmyslitelně patří, ale bohužel je s ním spojený jeden velký problém –⁠ po jeho konzumaci člověku nepříjemně páchne z úst. Často si tak odepřete dobré jídlo, jen abyste své okolí neobtěžovali zápachem. Ovšem i taková situace má své řešení. Vzdát se česneku nemusíte, stačí jen vědět, jak zamaskovat jeho odér.

Zdravotní přínosy česneku

Jak jistě víte, česnek není jen aromatickým kořením. Je také všelékem, který vám pomůže bojovat s mnoha zdravotními problémy, respektive jim předcházet. Bakterie, viry, paraziti ani plísně nebudou mít šanci. To ovšem není všechno, s čím vám může česnek pomoci. Posílí vaši imunitu, srazí vysoký krevní tlak, reguluje hladinu cholesterolu, čistí játra a v případě otravy jídlem vám dokáže poskytnout první pomoc. V podstatě jedinou jeho nevýhodou je následný zápach z úst.

Česnek voní jen do chvíle, než ho pozřete

Je to k nevíře, jak je možné, že vám česnek v pokrmech tolik voní, ale po jeho konzumaci cítíte, jak vám nepříjemně páchne z úst? Na vině jsou enzymy, jaké obsahuje také cibule. S tou máte stejný problém. Představte si krásnou vůni smažené cibulky, ovšem po jejím pozření musíte přestat mluvit na své okolí.

oloupaný česnek iZdroj fotografie: Freepik

Tyto enzymy se ve spojení se vzduchem mění na sulfid, který je příčinou všeho zápachu. Stejně tak můžete zaznamenat, že i po návštěvě toalety příliš nevoníte. Česnekový nebo cibulový odér se totiž uvolňuje i skrze moč a pot, což může trvat zhruba 48 hodin.

Jak zamaskovat zápach z úst po konzumaci česneku?

Vlastně je to velice jednoduché, jen si musíte nechat místo v žaludku na další svačinu. Jakmile totiž sníte pokrm obsahující česnek, je dobré si poté dát 2 kyselá jablka. Pokud na ně nemáte zrovna chuť, dbejte na to, abyste měli po ruce citrusovou šťávu, mléko nebo mátový čas, popřípadě čerstvé lístky máty. Vhodný je také hřebíček, fenykl, anýz nebo dokonce káva.

Jaké prostředky pro zamaskování zápachu z úst používáte vy?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články