Podvod s lístkem na čelním skle –⁠ nový a promyšlený trik zlodějů. Nenechte se obalamutit a raději se obraťte na policii

Pokud jste přišli k vašemu autu a za stěračem byl daný nějaký papírek se vzkazem, raději si na něj dejte pozor a rozhodně nevolejte na číslo, které v něm bylo připsáno.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Někdy se stane, že člověk například špatně zaparkuje a když se vrátí k autu, tak uvidí, že za stěračem má nějaký papírek. Většinou tam je rozzlobený vzkaz a ten papírek můžete vyhodit. V poslední době se ale čím dál častěji objevují za stěrači vzkazy, na kterých je uvedeno i telefonní číslo. Rozhodně byste na něj ale neměli volat.

Papírek za stěračem

Když člověk aktivně řídí, musí se potýkat s velkou řadou problémů. Do auta je totiž nutné neustále vrážet peníze, sem tam se stane, že je třeba zaplatit nějakou pokutu a v poslední době se vyskytuje čím dál, tím více podvodů. Například podvod se vzkazem na čelním skle. Zní to velmi jednoduše, ale bohužel na něj už naletělo opravdu hodně lidí.

Pravděpodobně jste už i vy někdy řešili to, že vám za stěrač někdo dal nějaký papírek se vzkazem. Většinou se jedná například od člověka, kterému jste zaparkovali na jeho místě. Už na první pohled tak poznáte, že se rozhodně nejedná o pokutu například od policie. Na papíru totiž najdete většinou ručně psané nápisy, které se vás snaží na něco upozornit a nebo vám zkrátka vynadat.

Nebezpečný podvod

Pokud se ale jedná o tento podvod, bude na papírku napsané, že jste zavinili nějakou nehodu a že se jedná o škodu ve výši několika tisíc korun. V tomto okamžiku se podvodník snaží proniknout do vašeho srdce i do vaší peněženky. Nebude chybět i to, že to nechce řešit s policií, takže máte zavolat na jeho číslo, které bude také připsáno. Jenže ve skutečnosti byste ihned měli kontaktovat policii a tento papírek jí ukázat.

iZdroj fotografie: Unsplash

Pokud jste si jisti, že jste nic neudělali, zůstaňte v klidu. Nikdo vás nebude moci podvést, pokud jste si jisti, že jste nikdy úmyslně nepoškodili jiné auto. Ale ať vás ani nenapadne volat na číslo, které vám podvodník do vzkazu napsal. Dost možná by vás velmi rád obral o spoustu peněz, a vám by zbyly jen oči pro pláč.

Co na vás naposledy zkoušel nějaký podvodník?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články