Být spokojený s tím, co máte, je velmi důležité

Řekněte si popravdě, kdy jste si naposledy odpověděli, že se máte skvěle s tím, co máte? Že máte například skvělou práci a rodinu? Možná již změníte názor!
i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Někdy jsme opravdu nespokojení s tím, co máme. Chtěli bychom nové auto, lepší práci, více financí a lepší bydlení. Na druhou stranu se najdou i takoví lidé, kteří se spokojí s málem – nepotřebují drahá auta, značkové oblečení, ani jiné cennosti. O tom ví své i zdravotní sestra, která chodí do bytů svých pacientů a stará se o ně.   Zdravotní sestra Amanda

Amanda, zdravotní sestra, která navštěvuje své pacienty doma a poskytuje jim péči, byla jednoho dne u staré paní, která neměla ve své blízkosti nikoho blízkého, a tak o ní chodila pečovat Amanda – pomáhala s úklidem a jinými činnostmi.

Recept na spokojený život je jednoduchý

Stařenka byla velmi hodná, ale už bohužel běžné domácí práce nezvládala, a tak jednoho dne požádala Amandu, aby ji vytřela ledničku, že už dlouhou dobu nebyla lednička čištěna.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Co člověk potřebuje? Mnohdy něco jiného, než si myslí

Udivení

Sestra neváhala a ledničku šla umýt. Jakmile ji ale otevřela, hleděla na prázdnou ledničku s údivem. Celou lednici sestra vytřela a poté se stařenky zeptala, jak je možné, že její lednice zeje prázdnotou? Proč v ní nemá uložené potraviny?

Stařenka se cítila v rozpacích, a jen s pokrčenými rameny prohlásila, že až bude mít peníze, jistě nakupovat bude. Jakmile Amanda poskytla stařence vše, co bylo potřeba, odešla domů. Stále ale myslela na ledničku staré paní. I přesto, že už byla doma, nemohla přestat na stařenku myslet, proto se rozhodla, že se vrátí a stařence nakoupí.

iZdroj fotografie: PxHere.com

Téměř prázdná lednice

Poté zdravotní sestra prozradila, že svůj život od základu přehodnotila a uvědomila si, co je v jejím životě opravdu důležité a už nikdy si nebude dělat starosti s tím, zda chce nové auto nebo boty ze svého sesterského platu. Uvědomila si, že je život, rodina a jídlo to, co ke svému šťastnému životu potřebuje. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Láskyplná zdravotní sestra
82 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 781 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Jak správně vařit vejce na všechny jednotlivé způsoby tak, aby byla pokaždé naprosto famózní
Události247.cz
Národní rozpočtová rada hovoří o možné potřebě zvýšit daně
JakZdravě.cz
Nové mutace koronaviru a co je opravdu nezbytné o nich vědět
VědaŽivě.cz
Mozek jako součást těla zná každý z nás. Co ale bylo podnětem k jeho rozvoji, skoro nikdo neví