Ztraceného psa našli 16 kilometrů od domova se zraněným okem a přední packou. Rodina řekla, že už ho nechce

Záchranáři našli osamělého psa 16 kilometrů od jeho původního domova. Následně dostali pomyslnou facku v podobě tvrzení jeho majitelů.

psi v útulku i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kdo alespoň jednou v životě nepotkal opuštěného psa, ať už to bylo v přírodě, ve městě či na odlehlém místě? Zvířátko s nešťastným výrazem, bez obojku a bez majitele. To je příběh také malého Bobiho, který byl nalezen poblíž vlakového nádraží v Rumunsku. Potuloval se okolo starých železničních vagónu a kolejí. Pravděpodobně cítil přítomnost lidí, ale nechtěl se příliš přibližovat k nástupišti.

Zraněné oko

Na místě jej uviděli dobrovolníci z organizace jménem Howl Of A Dog. Začali okamžitě jednat, jelikož zde hrozilo nebezpečí vážného úrazu či smrti při srážce s vlakem. Bobi vypadal od pohledu zbědovaně, smutně a vyhladověle. Na své zachránce se nejprve nevěřícně díval z dálky. Po chvilce se však odhodlal a opatrně se k nim vydal, čehož pracovníci využili.

Pejska opatrně odchytili a odvezli na veterinární kliniku. Záchranáři si získali Bobiho plnou důvěru, kterou jim projevil již při převozu svým mazlivým chováním. Po veterinární prohlídce bylo zjištěno, že má zraněné jedno oko a kulhá na přední nohu. Kromě toho se u něho našel také mikročip. To veterináře i pracovníky organizace velmi překvapilo, jelikož byl Bobi nalezen sám.

Nechtěli jej

S pomocí mikročipu se vrhli do hledání jeho majitelů. Mysleli si, že se jim pejsek ztratil a oni jej postrádají jako člena rodiny. Nebo jej možná stále hledají, ale nedaří se jim zvíře najít. Když však majitele kontaktovali, přišlo velké překvapení. Bobiho rezolutně odmítli a vznesli k záchranářům otázku, jestli si psa nemohou nechat u sebe. Devítiletý pejsek tak zůstal v péči organizace.

Ta mu po určité době našla nový domov. Do svých důchodcovských let vstoupil s osleplým levým okem a novou milující rodinou. Byl adoptován americkou rodinou, která má domek poblíž pláže, což do budoucna znamená nespočet krásných procházek po pobřeží. Bobi si v současnosti zvyká na nové prostředí a pány jménem Dawn a Donny, kteří jej adoptovali.

Jak byste na odmítnutí majitelů reagovali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nevýrazný řadový dům proměnili na skvost umění. Zachoval si přitom původní viktoriánskou část
Události247.cz
Události247.cz
Olomoucké tvarůžky musely z pultů kvůli plísni. Do prodeje se jen tak nevrátí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství