Ztraceného psa našli 16 kilometrů od domova se zraněným okem a přední packou. Rodina řekla, že už ho nechce

Záchranáři našli osamělého psa 16 kilometrů od jeho původního domova. Následně dostali pomyslnou facku v podobě tvrzení jeho majitelů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kdo alespoň jednou v životě nepotkal opuštěného psa, ať už to bylo v přírodě, ve městě či na odlehlém místě? Zvířátko s nešťastným výrazem, bez obojku a bez majitele. To je příběh také malého Bobiho, který byl nalezen poblíž vlakového nádraží v Rumunsku. Potuloval se okolo starých železničních vagónu a kolejí. Pravděpodobně cítil přítomnost lidí, ale nechtěl se příliš přibližovat k nástupišti.

Zraněné oko

Na místě jej uviděli dobrovolníci z organizace jménem Howl Of A Dog. Začali okamžitě jednat, jelikož zde hrozilo nebezpečí vážného úrazu či smrti při srážce s vlakem. Bobi vypadal od pohledu zbědovaně, smutně a vyhladověle. Na své zachránce se nejprve nevěřícně díval z dálky. Po chvilce se však odhodlal a opatrně se k nim vydal, čehož pracovníci využili.

Pejska opatrně odchytili a odvezli na veterinární kliniku. Záchranáři si získali Bobiho plnou důvěru, kterou jim projevil již při převozu svým mazlivým chováním. Po veterinární prohlídce bylo zjištěno, že má zraněné jedno oko a kulhá na přední nohu. Kromě toho se u něho našel také mikročip. To veterináře i pracovníky organizace velmi překvapilo, jelikož byl Bobi nalezen sám.

Nechtěli jej

S pomocí mikročipu se vrhli do hledání jeho majitelů. Mysleli si, že se jim pejsek ztratil a oni jej postrádají jako člena rodiny. Nebo jej možná stále hledají, ale nedaří se jim zvíře najít. Když však majitele kontaktovali, přišlo velké překvapení. Bobiho rezolutně odmítli a vznesli k záchranářům otázku, jestli si psa nemohou nechat u sebe. Devítiletý pejsek tak zůstal v péči organizace.

Ta mu po určité době našla nový domov. Do svých důchodcovských let vstoupil s osleplým levým okem a novou milující rodinou. Byl adoptován americkou rodinou, která má domek poblíž pláže, což do budoucna znamená nespočet krásných procházek po pobřeží. Bobi si v současnosti zvyká na nové prostředí a pány jménem Dawn a Donny, kteří jej adoptovali.

Jak byste na odmítnutí majitelů reagovali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Microgreens: Zásobárnu vitamínů si snadno vypěstujete doma
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina dostane velkou pomoc. Nově dodané tanky budou něčím výjimečné
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Snižuje riziko rakoviny kůže, je šetrná k srdci a zlepšuje zrak: Proč pravidelně jíst mrkev
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Výhody platební brány pays proti konkurenci