Koupila si v secondhandu nošenou bundu. V kapse ale našla vzkaz pro Ukrajince

Mladá žena se do polského secondhandu vydala pro jarní bundu. Když ale v její kapse našla tuto věc, nemohla uvěřit svým vlastním očím. O příběh se podělila na internetu.

                   

Alicja odjakživa ráda nakupovala v secondhandech a vždy měla velkou radost z toho, že ulovila stylový kousek za málo peněz. Tentokrát bylo ale vše jinak. Donesla si domů slušivou bundu za pár korun, ale když si ji začala pečlivěji prohlížet, všimla si v náprsní kapse věci, kterou předtím vůbec nezpozorovala. O tuto událost se rozhodla podělit s ostatními na Facebooku.

Měli tam to nejhezčí zboží

Mladá žena nejraději chodila do velkého secondhandu poblíž centra města, protože věděla, že zde mívají to nejhezčí oblečení. Prodávali tu zachovalé kousky ze zahraničí, často značkové a také většinou nepoškozené. Alicja toho dne sháněla bundu na jaro, protože se už oteplovalo a slunce svítilo čím dál tím víc.

Doma si ji ještě jednou zkoušela

Doma před zrcadlem se rozhodla, že si lehkou prošívanou bundu ještě jednou vyzkouší a pečlivěji prohlédne. Chtěla ji navíc vyfotit a poslat snímek svojí sestře, aby jí poradila, jestli jí sluší. Vtom si ale všimla, že v náprsní kapse je vložený malý kousek papíru, na kterém je cosi napsáno. Z jedné strany v polštině, z druhé strany ukrajinsky a pár slov anglicky.

bundy v secondhandu
iZdroj fotografie: Depositphotos

Vzkaz pro dodání odvahy

„Drazí přátelé z Ukrajiny, myslím na vás ve svých modlitbách. Prosím, nikdy neztrácejte naději. Nenechte si vzít důstojnost, identitu a vaši národní hrdost. Zůstaňte silní a bojujte dál, přeji si, ať vše dopadne co nejlépe.“ Přesně tato slova stála na zmuchlaném lístku. Alicja ihned začala přemýšlet, jak se vzkaz dostal do oné bundy.

Mířila někam jinam

Nakonec si uvědomila, že bundu asi někdo poslal na dobročinné účely právě na válkou zmítanou Ukrajinu, ale nějakou náhodou se dostala do secondhandu. Bylo jí pisatele vzkazu líto a rozhodla se, že se o tento příběh podělí na svém facebookovém profilu, kde vzbudil velký ohlas. Mnoha lidem připadalo opravdu dojemné, že se někdo spolu s bundou rozhodl poslat také povzbuzující vzkaz.

Co byste dělali, kdybyste v kapse našli tento lístek?

Zdroj: O2
Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla