Chlapci bylo po narození diagnostikováno 37 různých diagnóz a měl jen 20% šanci na život. Jak dnes vypadá?

Novorozený chlapec měl mizivou šanci na přežití. Ukázal se však jako neskutečný bojovník; on ani jeho rodiče nikdy neztratili naději.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Larry Prout Jr. se narodil v Michiganu a po narození měl v břiše obrovskou dutinu, která mu otevírala vnitřní orgány. Později lékaři zjistili, že mu chybí také některé obratle a svaly. Šance na jeho přežití byla opravdu mizivá. Přesto se však doktoři opravdu hodně snažili a dělali maximum, aby jej udrželi naživu. Larry musel vydržet neuvěřitelných 104 operací. Přesto se však nenechal zlomit a bojoval za svůj život.

Již ukončil školu

Dětství chlapce bylo opravdu neobyčejné a těžké, zejména první roky jeho života. Přesto však nedávno oslavil 19. narozeniny a ukončil školu. „Larrymu bylo diagnostikováno 37 různých diagnóz. Chyběly mu některé části těla. První roky jeho života byly těžké,“ řekla matka Kathy Proutová. To, že Larry přežil přes všechny své zdravotní problémy, je zázrak. Navíc nikdy nedovolil, aby mu chatrné zdraví bránilo v užívání si života. Vážil si opravdu každé příležitosti.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Larry Prout Jr. (@coobles321_larry_jr)

Chlapec nemluvil skoro do 3 let. Zatímco zdravé děti v tomto věku již nějaký čas chodí, Larry si musel počkat ještě dalších 6 let, než se to naučil. Chodit tedy začal, když mu bylo 9 let.  Dlouhou dobu musel mít v těle aplikovanou výživovou hadičku. Když nastoupil na střední školu, požádal o její odstranění. Později se Larry dokonce účastnil tréninků a zápasů fotbalového týmu. Spřátelil se také s týmovým hráčem Chase Winovic.

Měl nízké sebevědomí

Podle maminky chlapce bylo jeho sebevědomí prý opravdu nízké a navíc neměl rád světlo. Pak však do jeho života vstoupil právě fotbalový tým a on si uvědomil, že ho berou jako svého bratra. „Jednají se mnou jako s obyčejným dítětem,“ radoval se tehdy Larry. Svou velikou bojovnost prokázal, když ujel 5 mil na speciálním kole, aby získal prostředky na paliativní péči v nemocnici Mott, která dává šanci na přežití dětem, jako je on.

Larry je inspirací nejen pro fotbalisty. Všem připomíná, že neexistují výmluvy, proč něco neudělat. Snaží se opravdu tvrdě vykonávat činnosti, které mnozí z vás považují za samozřejmost. Fotbalový klub mu nejednou udělal radost pozváním na významné zápasy. Jednou to byly lístky na Orange Bowl a Wolverines. Bohužel Wolverine prohráli ve finále, ale podle Larryho byla už samotná cesta na zápas mimořádným zážitkem, na který nikdy nezapomenete.

Je ve vašem okolí podobný bojovník, s čím konkrétně bojuje?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Mašínová

Mou velkou zálibou jsou životní příběhy. S více než 8 lety zkušeností, sdílím s čtenáři nejen fakta, ale i svůj jedinečný pohled. Mé články jsou směsicí emocí, která nikoho nechává chladným. Vstupte do mého světa a připravte se na nezapomenutelnou jízdu skrze slova a příběhy.

Zobrazit další články