Denně procházela kolem bezdomovce. Když si uvědomila, o koho jde, oběma se život převrátil vzhůru nohama

Tato žena si bezdomovce na ulici nevšímala do té doby, než jí došlo, s kým má tu čest. Díky ní se jeho život naprosto změnil.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Raimundo Arrudu je na ulici už 35 let. Nikdo si tohoto muže pořádně nevšímal. Až do jara 2011, kdy se vše změnilo. Tehdy potkal ženu, která jednoho dne už nedokázala udržet svoji zvědavost a rozhodla se muže oslovit. Tímto gestem mu změnila úplně celý život. Raimundo jí za to nikdy nepřestane být vděčný.

Byl velmi talentovaný

V první řadě totiž ženu napadlo, že tento bezdomovec vždy sedí na zemi s papírem a tužkou v ruce. Jak se později ukázalo, píše básně. Během celého svého života Raimundo psal různé povídky, romány a básně. Nepřestal s tím, ani když přišel o domov a začal žít na ulici. Jako všichni spisovatelé doufal v to, že jeho díla jednou vyjdou, ale nikdo se nechtěl bavit s mužem bez domova. Ani tak se však svého psaní nevzdal.

Jednoho dne si ho ale všimla tato žena, která se rozhodla muže oslovit a zeptat se, co dělá. Byla tak ohromená tím, jak velký talent bezdomovec má, proto se s ním začala vídat častěji, a dokonce mu založila facebookovou stránku, na kterou přidávala jeho básně i fotografie. Ani jeden z nich vůbec nečekal, kam až to povede a jak moc velký bude o Raimunda zájem.

Nikdy jí nepřestane být vděčný

Na stránkách se lidé také mohli dozvědět, že 77letý muž je už dlouhou dobu bez střechy nad hlavou, ale dříve pracoval jako zahradník. Během diktatury, která sužovala jeho zemi, se stal bezdomovcem. Jeho díla na veřejnost zapůsobila a postupem času jej na Facebooku sledovalo více než 100 000 lidí.

Ale to není vše. Muže na Facebooku někdo poznal jako svého bratra, o kterém si dotyčný myslel, že se ztratil. Okamžitě bezdomovce kontaktoval a přestěhoval jej do jeho vlastního domu. Poprvé po 35 letech se Raimundo mohl pořádně vykoupat. Je velmi těžké si vůbec představit, jakou radost z tohoto setkání musel mít.

Jakým způsobem pomáháte bezdomovcům?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ta díra tam není jen tak. Hospodyňky, které chtějí být v kuchyni efektivní, ocení hned 2 využití
Události247.cz
Události247.cz
Ve městech se začínají objevovat skupiny lidí, které mohou být pro bezpečí Čechů kritické
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Rajčata působí na plíce zdravých i nemocných. Skoro nikdo si neuvědomuje, jaké bohatství se v nich ukrývá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kruhy v obilí –⁠ jaká je jejich historie a co za nimi doopravdy stojí. Existují svědci, kteří z místa viděli odlétat podivný objekt