Muž s demencí už nepozná ani vlastní dceru. Během její svatby se však stane zázrak, který nikdo nečekal

Nejen lidé s demencí to mají v životě těžké. I jejich příbuzní zažívají složité časy. Otec trpící demencí se účastnil svatby své dcery, kde se stal velký zázrak.

i Zdroj fotografie: Pohled 111/ Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0
                   

Demence je mezi lidmi velice rozšířený problém, který následně ovlivní celý život pacienta i jeho příbuzných. Člověk může vzniku této nemoci během svého života předcházet, ale ne každý se snaží dbát na zdravý životní styl. Národní zdravotnický informační portál zmiňuje jako významné faktory v prevenci demence např. vyvážený jídelníček, pravidelné cvičení, nekuřáctví. U nás v redakci se snažíme o dodržování zdravého životního stylu neustále, i když občas někteří členové redakce zhřeší nezdravým jídlem.

Jak předcházet demenci a jaké jsou její příznaky

Pokud byste rádi předcházeli závažným onemocněním, která výrazně ovlivní v pozdějším věku kvalitu vašeho života, držte se jednoduchého pravidla. Tím je zdravá životospráva. Znamená to, že byste měli jíst zdravé potraviny, udržovat normální tělesnou váhu, nekouřit a být fyzický aktivní. Nejvíce ovlivňuje vznik demence cukrovka, vysoký krevní tlak a cholesterol. Nezáleží na tom, zda je vám 20 nebo 50, protože se zdravými návyky můžete začít kdykoliv a snížit tak riziko rozvoje této nemoci.

Snoubenci si vyměňují svatební prstýnky

Babička trpící demencí nemohla dorazit na svatbu. Vnučka s ženichem pro ni udělali krásné gesto

Mezi příznaky této nemoci patří obtížná komunikace a stavy zmatenosti. Někteří pacienti mají dokonce halucinace nebo bloudí, protože vůbec netuší, kde jsou. U některých lidí byly zaznamenány změny osobnosti a problémy s logickým uvažováním. Osoby trpící demencí nedokážou dělat ty samé věci jako dříve, nerozumí společnosti, neumí ovládat své pocity a mají problém s vyjadřováním. Jestliže si všimnete podobných příznaků u vás samotných nebo u někoho jiného, měli byste navštívit lékaře.

Příbuzní zažívají těžké chvíle

Když někdo přijde na to, že jeho příbuzný nejspíše trpí demencí, zažívá velice těžké chvíle, protože jej například jeho matka nebo otec už nepoznávají. Tato žena to měla podobně, jelikož podle webu NoticiasCaracol má otce, jenž trpí demencí. Protože tato dívka chystala svatbu, rozhodla se, že na ní chce na 100% i svého otce. Ten ji ale nemohl dovést k oltáři, protože vůbec netušil, co se děje a kdo je žena, která k němu často promlouvá nebo se o něj stará. V tento den se však stal zázrak, na který nevěsta ani další hosté nikdy nezapomenou.

přípravy nevěsty na svatbu iZdroj fotografie: Freepik

Nevěsta zkusila trik s otcem

Nevěsta se společně se svou kamarádkou chystala na svatbu a ve stejné místnosti seděl v křesle její otec. Ten vůbec nechápal, co se děje, situaci nerozuměl. Když si žena nandala závoj, šla poté za svým otcem, aby se mu také chvíli věnovala. Podle webu WTVideo jej usadila ke stolu, kde byly připravené štětce, barvy a papír. Nevěsta totiž věděla, že při této aktivitě se její otec častokrát probere a najednou si ji pamatuje. Ne vždy se to však podařilo.

Tentokrát se ale stal zázrak a hned po prvním pokusu, kdy muž začal malovat, se po chvilce podíval na svou dceru a poznal ji. Řekl jí, jak je krásná, dal jí polibek na tvář a obejmul ji. Pro nevěstu byl tak její svatební den dokonalý a nikdy na něj nezapomene. O tom, že život s těmito potížemi může být i nebezpečný, jsme psali na DámskémDeníku ve článku, kdy ženě s demencí zachránil život její pes.

Dad with dementia has a heartwarming realization

Dad with dementia has a heartwarming realization It’s her wedding day and her dad has dementia. She prepares a surprise so that her dad remembers. This original video was produced by Network Media LLC and Olivia

Zveřejnil(a) Wonder and Raw dne Pátek 11. listopadu 2022

Co je podle vás nejhorší, když je u někoho zjištěna demence?

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články