Dvouletá dívka uprostřed noci vyrazila na benzinovou stanici pro sladkosti. Incident měl šťastné a žalostné rozuzlení rázoveň

Dvouletá holčička se sama v noci vydala ven, aby si koupila sladkosti na benzínce. Rodičům na tom nepřišlo nic divného.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Potemnělé ulice hodinu před půlnocí nijak zvlášť nevybízejí k poklidným bezpečným procházkám. V podstatě jsou za chladných nocí liduprázdné. O to překvapující záběry zachytily průmyslové kamery v americkém Detroitu. Byla na nich 2letá holčička oblečená v kabátku a holínkách, která přecházela silnici, a jen tak vešla do obchodu na čerpací stanici. Nikdo ji nedoprovázel, byla tam úplně sama.

Holčička věděla, jak má nakoupit

Raději je lepší ani nedomýšlet, co všechno se může samotnému batoleti stát, jakmile se pohybuje během chladné noci venku. Samozřejmost, se kterou se holčička vydala do obchodu, je zarážející. Osamocené dítě okamžitě upoutalo pozornost zákazníka i majitele obchodu. Byli v šoku, když marně vyhlíželi nějaký doprovod. Došlo jim, že je opravdu sama.

Podivná byla ještě jedna věc. Dvouleté dítě vědělo, jak má nakoupit. Položilo na pult dvě mince, aby zaplatilo za pamlsky. Majitel obchodu Mohamad Bazzi byl zaskočený. Zavolal polici a zamkl se s holčičkou v obchodě. Když strážci zákona dorazili, batole plakalo. Vzali ho na policejní stanici a začali pátrat po jeho rodičích.

Na benzínce zastřelili zaměstnance

Oblast Detroitu, kde k incidentu došlo, je proslulá vysokou mírou kriminality. Před 2 roky na této čerpací stanici došlo k přepadení, při kterém lupič zastřelil jednoho ze zaměstnanců. O to více policisté nechápali, jak se mohlo stát, že hodinu před půlnocí se na ulicích potulovala samotná 2letá holčička.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Možná se z domova vytratila, aniž by to rodiče věděli. Policisté zhlédli kamerové záznamy a prověřovali okolní vozidla s dětskými sedačkami v naději, že by je to mohlo dovést k rodičům batolete. Podle majitele obchodu přišlo dítě směrem od protějšího bytového komplexu. Po 45 minutách policie našla nevlastního otce holčičky. Rodinu pak odvezli na služebnu.

Pro sociálku nebyla rodina neznámá

Když se rodiče znovu setkali s dcerou, nezdálo se, že by se incidentem nějak zvlášť trápili. To přišlo policistům velmi zvláštní. Vždyť ještě před chvílí museli batoleti měnit plenky. A teď před nimi stojí pár, kterému to bylo jedno. „Je zde 2letá holčička, jež jde v noci přes ulici na benzínovou pumpu úplně oblečená, a vy přijdete a říkáte no a co?“ rozčiloval se policejní šéf Kevin Coney.

Proti rodičům okamžitě vznesli obvinění z ohrožení a zanedbání péče o dítě. Policie do případu zapojila i sociální službu. V podstatě nikoho nepřekvapilo, že pro ni rodina nebyla neznámá. Sociálka kvůli jejich přístupu a péči o holčičku už jednou musela zasahovat. Evidentně nešlo o náhodné jednorázové zanedbání péče.

Co říkáte na laxní přístup rodičů?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ocet má na zahradě 3 způsoby uplatnění: Proti plevelu, škůdcům i jako čistič
Události247.cz
Události247.cz
Konsolidační balíček dostává svou podobu, předčasný důchod bude zřejmě minulostí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Superpotravina med: Potravina plná vitamínů pomůže nejen na nachlazení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství