84letá babička vstoupila na pódium a všechny odrovnala vlastní verzí hitu skupiny ABBA. Několik porotců a mnoho diváků rozplakala

Se seniorkou, kterou přihlásila do talentové show vnučka, se život moc nemazlil. Jako dítě vyrůstala v benediktinském klášteře, kde musela tvrdě pracovat.

Mikrofon na podiu v detailu i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Nikdy není pozdě na uskutečnění svých snů. Důkazem je čtyřiaosmdesátiletá seniorka, která svým fenomenálním výkonem odrovnala porotce talentové soutěže France’s Got Talent. Nejenže perfektně zazpívala svoji verzi nevyzpytatelného ikonického hitu od legendární švédské kapely ABBA The Winner Takes It All, ale získala si srdce všech i svým osudem a postojem k životu.

Jako dítě musela v klášteře mýt podlahy

Do talentové show přihlásila babičku Monicu z francouzského města Évry její vnučka. Věděla totiž, že její babička má světu co ukázat. Má totiž úžasný hlas. Zpěvu se věnuje už od dětství, které nebylo zrovna idylické. Vyrůstala v klášteře, kde se s ní přísné jeptišky moc nemazlily. Musela na jejich příkaz třeba na kolenou vytírat podlahy rozsáhlého areálu benediktinského kláštera.

V nezáviděníhodné situaci malé Monice dodávala alespoň kapku optimismu hudba. „Zpívala jsem, abych si dodala odvahu. Jedna sestra přišla s nápadem dát mě do kostelního sboru. Bylo mi osm let a od té doby zpívám,“ cituje talentovanou babičku server TheLimitedTimes. Dosud si ale seniorka zpívala jen pro radost. Na velkém pódiu stála poprvé v životě.

Na tvářích porotců byly vidět slzy

Když se poněkud plachá babička postavila na jeviště před porotu francouzské verze show Česko Slovensko má talent, vypadala trochu nejistě. Jenže jakmile se rozezněly první tóny populárního hitu a začala zpívat, jakékoli pochybnosti se rozplynuly. Najednou zářila na pódiu hvězda, která dokonale přenesla na všechny v sále dojemné poselství legendární písně. Publikum během skladby seniorku podporovalo tleskáním do rytmu.

Perfektně zvládla babička Monica vyzpívat také těžké pasáže v závěru jednoho z nejpůsobivějších hitů světoznámé švédské čtveřice. Na tvářích porotců i diváků se objevily slzy. Pravděpodobně nikdo nebyl na pochybách, že si seniorka za svůj výkon zaslouží postoupit do dalších fází soutěže. Jenže okouzlená porota udělila překvapené a dojaté babičce zlatý bzučák a poslala ji přímo do finále.

Co říkáte na vystoupení talentované babičky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články