Řidič autobusu během jízdy několikrát zastavil. Cestující byli naštvaní jen do té doby, než uviděli krabici s opuštěnými štěňaty

Tento řidič autobusu se srdcem na správném místě neváhal riskovat hněv cestujících, když několikrát neočekávaně zastavil. Měl k tomu dobrý důvod.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Většina lidí cestujících autobusem nemá ráda zpoždění. Neradi na dopravní prostředek čekají déle, než je nutné. Když už v něm sedí, nechtějí jím jet zbytečně dlouho. Lidé obvykle spěchají do práce, k lékaři nebo na nějakou schůzku, a jakmile řidič jen trošku otálí, jsou naštvaní a nervózní. Takto to bylo i v případě cestujících, kteří jeli linkovým autobusem v Jižní Americe. Nabrali velké zpoždění a byli velmi rozzlobeni na řidiče, protože neustále zastavoval a odcházel z autobusu pryč. Jakmile se ale dozvěděli důvod jeho častých pauz, tleskali mu a obdivovali jej.

Neustálé zastávky

Jeden cestující tohoto dopravního prostředku se podělil o svůj zážitek, který prožil při pravidelné jízdě do práce. Když nasedl do autobusu, slyšel ze zadní části jemné pištění, ale nevěnoval tomu pozornost. Sedl si na jedno z volných míst a pozoroval ubíhající krajinu. Po chvíli autobus zastavil a řidič pasažérům oznámil, že musí jít něco koupit, ať tedy chvíli počkají. To se některým vůbec nelíbilo. Když se šofér vrátil s lahví mléka, nevěřícně kroutili hlavami. Takto se to opakovalo několikrát za sebou.

Až na konci jízdy mladý muž zjistil, proč šofér neustále zastavoval. Byl velmi dojatý a na sociálních sítích sdílel svůj příběh. Napsal, že mnoho lidí při výkonu svého zaměstnání nebere ohledy na okolní svět a nevšímají si maličkostí, které se kolem nich dějí. Jsou tak zaneprázdněni svou prací, že přehlédnou například i volání o pomoc.

Krabice s překvapením

To však není případ tohoto řidiče ze Santiaga v Chile, který neváhal ani chvíli a snažil se pomoci malým štěňátkům, která někdo odhodil v krabici na kraj silnice. Při své jízdě si jich všiml a naložil je do svého vozidla. Položil je do zadní části autobusu a doufal, že přežijí celou jeho pracovní směnu. Proto dělal pravidelné zastávky a kupoval mléko, aby je mohl krmit, kontrolovat a v pořádku je dovezl až k veterináři.

Zveřejnil(a) Mati Andaur dne Pondělí 11. února 2019

Příběh okamžitě získal mnoho kladných reakcí. Lidé řidiče obdivují za krásný a dobrý skutek, který pro pejsky udělal. Označili ho za jednoho z nejvíce nesobeckých a soucitných lidí, o kterých ve svém životě slyšeli. Ostatní cestující se zastyděli, že na něj byli rozzlobeni kvůli velkému zpoždění. Řidič si štěňátka vzal k sobě domů, stará se o ně a je rád, že je našel a zachránil.

Co říkáte na tento dobrý skutek?

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články