7letý chlapec vážil pouhých 3,6 kg, když ho žena adoptovala. Chlapci zachránily život sociální sítě

Sociální sítě této mladé ženě zcela změnily život. Když jednoho dne narazila na příspěvek o malém, podvyživeném chlapci, rozhodla se jednat.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Saving baby Ryan
                   

Občas se v životě setkáme s velmi nečekanými situacemi. Někteří lidé jsou zdraví jako rybička, zatímco dalším nebylo v životě úplně přáno. O tom se přesvědčila i mladá žena z amerického státu Tennessee, když jednoho dne prohlížela příspěvky na svém facebookovém účtu. Narazila totiž na příspěvek deníku Daily mail, který jí a jejímu manželovi doslova změnil život.

Štěstí skrze sociální sítě

Žena jménem Priscilla Morse zrovna trávila svůj volný čas na sociální síti Facebook: „Prohlížela jsem si příspěvky na zdi, když se tam objevil jeden, který mě zaujal,“ vysvětluje. Byl to příspěvek o malém a velmi nemocném chlapci. Tehdy jsem ještě nevěděla, co všechno to v mém životě obrátí vzhůru nohama,“ dodává s úsměvem.

Po rozkliknutí článku se žena dozvěděla, že chlapec je momentálně v sirotčinci v Bulharsku a internetový deník mu hledá adoptivní rodiče. Trpěl ale obrovskou podvýživou, a tak ve svých šesti letech vážil pouze 3,6kg. „Vypadal spíše jako kostlivec než malé dítě. Okamžitě jsem řešila s manželem, že bychom ho měli adoptovat, vypráví mladá maminka. Pár tedy odvážně odcestoval do Bulharska, kde hodlali podstoupit všechny strasti vedoucí k adopci.

Cesta plná překážek

Úspěšná adopce samozřejmě není záležitost, která se dá zvládnout za den. Obrovské množství administrativy a také čas potřebný k jejímu vyřízení dělá z adopce velmi náročnou a také finančně nákladnou záležitost. Mladý pár se ale odmítal vzdát: Říkala jsem, že neodjedeme, dokud nebudou vyřízeny všechny dokumenty,“ vypráví Priscilla. „Chlapec byl navíc ve velmi špatném stavu, což nám poté potvrdil právě i nás místní lékař,“ dodává.

Po pár dnech útrap se páru podařilo chlapce jménem Ryan převézt ze sirotčince do jeho nového domova. Hned po příjezdu s ním Priscilla zamířila k lékaři. „Říkali nám, že je v tak špatném stavu, že vůbec netuší, zda ještě nějakou dobu přežije,“ popisuje zážitek Priscilla.Je to ale bojovník, který jim ukázal, že se v něm mýlili,“ dodává s úsměvem. Chlapec totiž nejenže přežil, ale zároveň začal postupně přibírat na váze a v nové rodině se mu začalo dařit.

Náročné první měsíce

Jelikož malý chlapec kromě podvýživy trpěl také od narození skoliózou páteře a mentální retardací, čekalo rodiče obrovské množství práce. Úsměv a radost malého chlapečka jim ale každý den dokazovala, že dělají správnou věc. „Začal se na nás usmívat, bylo vidět prakticky hned, že je mu u nás dobře,“ potvrzuje Priscilla. „Dětská radost je to nejkrásnější na světě,“ dodává dojatě. Adopce sice není pro každého, ale v tomto případě se ukázalo, že se chlapec dostal do správných rukou.

Rodiče založili pro podporu šíření povědomí o důležitosti adopce, zvlášť takto postižených dětí, stránku s názvem Zachraňte malého Ryana (v originále Saving baby Ryan, odkazující na film s názvem Zahraňte vojína Ryana). Komunita má už přes 60 000 sledujících a ukazuje jak mladým rodičům podobně postižených dětí, tak pěstounům či adoptivním rodičům, že na to nikdy nejsou sami. „Adopce Ryana je to nejnáročnější a zároveň nejkrásnější, co nás v životě potkalo,“ dodává adoptivní maminka.

Jaký příběh máte spojený s adopcí?

Zdroj: Daily Mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Zobrazit další články