V útulku nemohli přijít na to, proč pes neustále skrývá svou tvář. Vysvobodila ho až jeho nová rodina

Pro mnohé nepochopitelné zacházení s mazlíčky často dovede tyto němé tváře do útulků. Ne vždy ale se podaří rozluštit zvířecí duši.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bohužel je stále na světě dost lidí, kteří si neuvědomují určité hodnoty a postrádají pocit odpovědnosti. Rozhodnout se neuváženě pro pořízení zvířecího mazlíčka a následně jej odhodit někam do pole, přivázat ke stromu nebo v nejlepším případě odvézt do útulku, je fakt, s nímž se i prostřednictvím médií setkáváme často. Naštěstí existují organizace a útulky, které těmto bezbranným stvořením dokážou zajistit důstojný život.

Rozhodnutí pro adopci z útulku

Pokud se rozhodnete sdílet život se psím kamarádem, volba psího útulku je určitě jednou z možností. Je ale potřeba myslet na určitá rizika. Mazlíčci z těchto domovů nemusí být vždy v dobré kondici. Mohli prožít opravdu špatné období s předešlými páníčky, a proto budou potřebovat dostatek trpělivosti, času a především lásky.  


iZdroj fotografie: Se souhlasem Gloucester-Mathews Humane Society

Měli byste od útulku požadovat veškeré informace ohledně psychického i fyzického stavu pejska. Veterinární péče není levnou záležitostí, proto je důležité znát případné zdravotní problémy mazlíčka a být na ně připraveni. Jestliže jste i nadále rozhodnuti pro adopci svého psího přítele, věřte, že vám váš čas i péči následně velmi rád vrátí svou oddaností.

Smutný Jack z Virginie

Jedním ze zachráněných psích hrdinů je i 12letý Jack z Virginie. Předchozí majitel ho chladně opustil a Jack se ocitl v útulku Gloucester-Mathews Humane Society. Zaměstnanci útulku si s ním dlouho nevěděli rady. Stále se schovával v rohu místnosti a nejevil o nic zájem. Byl ve viditelné depresi a neustále ve strachu způsobeném předchozím špatným zacházením. Ani pokusy o procházky na čerstvém vzduchu nedopadly dobře. Kříženec německého ovčáka a retrívra se pořád snažil skrývat před světem.


iZdroj fotografie: Se souhlasem Gloucester-Mathews Humane Society

Záchrana s novou rodinou

Dozvěděla se o něm skupina s názvem Susie’s Senior Dogs a uveřejnila ihned jeho příběh na Facebooku. „Už celý měsíc je Jack stále smutným psím starcem a my jsme zdrceni myšlenkou, že by takto měl nadále žít,“ sdíleli s uživateli Facebooku. Lidé si Jacka ihned zamilovali a nabízeli smutnému psímu kamarádovi svou pomoc.


iZdroj fotografie: Se souhlasem Gloucester-Mathews Humane Society

Jednoho dne se u dveří útulku objevila mladá žena, které po boku kráčel věrný přítel. Přijela se podívat na Jacka a věřila, že přítomnost psího přítele zaručeně pomůže. Nemýlila se. Jack okamžitě zareagoval na přítomnost zvířecího kamaráda a k údivu všech se najednou zdál konečně šťastný. Toho dne získal novou rodinu, která je připravena mu poskytnout vše, co ke svému životu potřebuje. Přemýšleli jste také někdy nad adopcí z útulku?

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 1310 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
10 rostlin ideálních do rodin s dětmi a domácími mazlíčky. Jsou naprosto bezpečné, pozor na ty jedovaté
Události247.cz
Rodící se vládní koalice chce změnit boj s covid-19. Už jsou jasné první obrysy
JakZdravě.cz
Máte oteklé oči, zažívací potíže, či zapomínáte? Přehlížené signály brzy vyústí v závažné zdravotní komplikace
VědaŽivě.cz
Jupiter zachránil Zemi před pádem obřího vesmírného objektu. Jeho úloha pro lidstvo je nenahraditelná